Nehledáme důvody, proč něco nejde, ale naopak, říká zakladatelka Centra BAZALKA

Centrum Bazalka poskytuje komplexní péči o děti s těžkým zdravotním postižením z Jihočeského kraje. Je nestátní neziskovou organizací, takže z velké části funguje díky podpoře individuálních a firemních dárců. Jejich klienty jsou lidé s těžkým kombinovaným postižením (mentální, smyslové a tělesné)a  s poruchami autistického spektra s přidruženým mentálním postižením. V rámci svých služeb jim nabízejí sociální služby, vzdělání a rehabilitaci. V našem rozhovoru se mj. dočtete o tom, že i v dnešní době existuje mnoho nezištných dárců a lidí, kteří chtějí pomáhát. Seznamte se s …

Read moreNehledáme důvody, proč něco nejde, ale naopak, říká zakladatelka Centra BAZALKA

Byla vyhlášena soutěž o Cenu Nadace Vodafone Rafael

Nadace Vodafone před nedávnem vyhlásila novou Cenu Nadace Vodafone Rafael spojenou s finanční odměnou 300 000 korun. O cenu se mohou ucházet neziskové organizace využívající příkladně informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením.  

Read moreByla vyhlášena soutěž o Cenu Nadace Vodafone Rafael

V říjnu se uskuteční konference o zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Ve středu 22. října 2014 se v pražském hotelu Modrá růže uskuteční mezinárodní konference s názvem “Zaměstnávání osob se zdravotním postižením – šance pro obě strany“. Cílem akce je podpořit profesní vzdělávání a zvyšování pracovních kompetencí zaměstnanců s handicapem.

Read moreV říjnu se uskuteční konference o zaměstnávání osob se zdravotním postižením