Sázíme stromy s radostí

Sázíme stromy z.ú. je organizace, která sází stromy a keře po celé České republice. Snaží se v lidech probouzet potřebu chránit životní prostředí a přírodu vůbec. Do projektu se zapojují jak jednotlivci, tak i firmy, školy, školky a obce. Každý si může zkusit zasadit svůj strom a sledovat, jak roste.  Rozhovor pro Deník neziskovky poskytla ředitelka této organizace. Seznamte se s …

Read moreSázíme stromy s radostí

Praktický příklad firemního dobrovolnictví

V rámci konceptu naplňování společenské odpovědnosti firem se některé brněnské firmy zapojily do projektu Spouštíme lavinu dobrovolnictví a pomáhají tak organizacím poskytujícím sociální služby v různých částech města Brna. Za projektem stojí Ratolest Brno, která poskytuje kompletní bezplatný servis pro uskutečňování firemního dobrovolnictví.

Read morePraktický příklad firemního dobrovolnictví

Ratolest Brno podporuje firemní dobrovolnictví

Neziskovka Ratolest Brno poskytuje širokou škálu sociálních služeb dětem a mládeži, kteří mají jedno společné – na své životní cestě se potýkají s komplikovanými životními situacemi. V projektu Spouštíme lavinu dobrovolnictví, jehož cílem je vytvořit program firemního dobrovolnictví lokalizovaný na město Brno a jeho okolí, chce zaplnit mezeru na trhu a aktivně oslovovat firmy, NNO i veřejnost. Chce jim nabídnout infomace o benefitech dobrovolnictví a společensky odpovědného chování.

Read moreRatolest Brno podporuje firemní dobrovolnictví