Bylo vyhlášeno 2. kolo žádostí o granty z Norských fondů

Nadace Open Society Fund Praha vyhlásila druhé kolo žádostí o granty z Norských fondů v programu Dejme (že)nám šanci. Žádat o peníze mohou obce, kraje, firmy, univerzity, nevládní a další organizace na prosazování rovných příležitostí žen a mužů a na snižování domácího násilí. Celkem bude rozděleno 21,5 milionů korun.

Read moreBylo vyhlášeno 2. kolo žádostí o granty z Norských fondů

V komunálních volbách kandiduje nejvíce žen v historii

Zastoupení žen v komunální politice po volbách mírně vzroste. Ve volbách do zastupitelstev měst a obcí totiž kandiduje historicky nejvíce žen – 32,23 %. Za 20 let od prvních komunálních voleb v samostatné ČR se počet kandidujících žen zdvojnásobil. Senátní volby oproti tomu zůstávají pánskou ligou. Většina (69 %) ze 47 kandidujících subjektů nominovala výhradně muže. V Senátu tak nejspíš zasedne opět méně žen. Analýzu představilo Fórum 50 %, nezisková organizace, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice.

Read moreV komunálních volbách kandiduje nejvíce žen v historii

"Netvrdíme, že jsou ženy lepší než muži. Tvrdíme ale, že nejsou ani horší," říká Marcela Adamusová z organizace Fórum 50 %

Jmenuji se Marcela Adamusová a pracuji jako projektová koordinátorka a lektorka v organizaci Fórum 50 %. Kromě realizace konkrétních projektů (konference, semináře, kampaně) mám na starost PR aktivity a komunikaci s médii.

Read more"Netvrdíme, že jsou ženy lepší než muži. Tvrdíme ale, že nejsou ani horší," říká Marcela Adamusová z organizace Fórum 50 %

Pin It on Pinterest