Telefonní linka poradí účastníkům festivalu Prague Pride, jak bránit svá práva

V týdnu od 11. do 17. srpna se již počtvrté uskuteční festival Prague Pride. Stejně jako v loňském roce nabídne návštěvníkům festivalu své služby poradna Justýna provozovaná organizací In IUSTITIA. Jednou z nich bude nonstop linka fungující po celou dobu Prague Pride týdne.

Read moreTelefonní linka poradí účastníkům festivalu Prague Pride, jak bránit svá práva

Poradna Justýna pomáhá v Brně obětem trestných činů

logo In Iustitia

V červenci byla v Brně otevřena pobočka poradny Justýna, zaměřující se na pomoc obětem trestné činnosti. Každý, kdo se setkal s trestným činem, se tak může bezplatně informovat o svých právech, průběhu trestního řízení, jeho alternativách a dalších souvisejících oblastech, jako je například psychologická pomoc. Poradna je otevřena každé pondělí a úterý na Malinovského náměstí 4.

Read morePoradna Justýna pomáhá v Brně obětem trestných činů

Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) hájí práva cizinců v České republice

Jmenuji se Kateřina Dederová a pracuji v SIMI na pozici PR a jako koordinátorka dobrovolníků. Mám na starosti správu webové stránky pro pracovnice v domácnosti, které nabízí informace pro cizinky pracující v českých domácnostech a jejich zaměstnavatele a o problematice domácí práce. Dále spravuji stránky naší organizace, prostřednictvím kterých informujeme cizince v ČR a veřejnost o našem bezplatném poradenství a ostatních aktivitách SIMI.

Read moreSdružení pro integraci a migraci (SIMI) hájí práva cizinců v České republice