Nadace Open Society Fund slaví 25 let své existence

Nadace Open Society Fund Praha slaví 25 let od svého založení. Nadace vznikla v České republice v roce 1992 jako jedna z nadací, které založil americký investor a filantrop George Soros ve střední a východní Evropě. Měla pomoci řešit problémy spojené s přechodem k demokracii a přispívat k přeměně uzavřené československé společnosti poznamenané desetiletími komunismu k otevřenému společenství občanů.

Read moreNadace Open Society Fund slaví 25 let své existence

Fond Otakara Motejla vyhlásil grantovou výzvu Otevřená radnice 2015

Fond Otakara Motejla s podporou CEE Trust vyhlásili grantovou výzvu Otevřená radnice 2015. Je určena na podporu projektů, které sledují práci radnic, rozvíjejí občanskou angažovanost a řeší lokální kauzy. Úspěšní žadatelé navíc dostanou šanci realizovat crowdfundingovou kampaň a získat další prostředky. Celkem bude rozdělen více jak 1 milión korun. Uzávěrka přihlášek je 3. června 2015.

Read moreFond Otakara Motejla vyhlásil grantovou výzvu Otevřená radnice 2015

Slovenský projekt Tu sme vytváří interaktivní mapu pomoci

Slovenský projekt Tu sme je založen na crowdfundingové platformě a je součástí projektu ReŠtart Slovensko 2014. Projekt Tu sme chce spojovat lidi se sociálním znevýhodněním a organizacemi účinné pomoci. V současné době shání peníze na rozjezd projektu – hlavním smyslem je vytvořit interaktivní mapu, na které bude možné si vyhledat v konkrétním místě konkrétní pomoc v krizové životní situaci.

Read moreSlovenský projekt Tu sme vytváří interaktivní mapu pomoci

Pin It on Pinterest