Ženy stojí v čele čtvrtiny měst a obcí České republiky

Nezisková organizace Fórum 50 % provedla první komplexní analýzu o zastoupení žen na pozicích starostek a radních v obcích a městech České republiky. Podobná analýza ještě nebyla nikdy provedena, je tedy první svého druhu. Výsledkem analýzy je zjištění, že téměř čtvrtinu všech starostů a starostek tvoří ženy. Vyšší úrovně politiky jim zůstávají uzavřeny.

Read moreŽeny stojí v čele čtvrtiny měst a obcí České republiky

V Knihovně Václava Havla proběhne diskuze o působení žen v politice po roce 1989

Fórum 50 % a Knihovna Václava Havla pořádají debatní setkaní na téma Ženy v politice po roce 1989. Akce se koná v pondělí 15. 12. 2014 od 19:00 v Knihovně Václava Havla v Praze. Debata je ohlednutím za uplynulými 25 lety z pohledu účasti žen na politickém dění.

Read moreV Knihovně Václava Havla proběhne diskuze o působení žen v politice po roce 1989

V komunálních volbách kandiduje nejvíce žen v historii

Zastoupení žen v komunální politice po volbách mírně vzroste. Ve volbách do zastupitelstev měst a obcí totiž kandiduje historicky nejvíce žen – 32,23 %. Za 20 let od prvních komunálních voleb v samostatné ČR se počet kandidujících žen zdvojnásobil. Senátní volby oproti tomu zůstávají pánskou ligou. Většina (69 %) ze 47 kandidujících subjektů nominovala výhradně muže. V Senátu tak nejspíš zasedne opět méně žen. Analýzu představilo Fórum 50 %, nezisková organizace, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice.

Read moreV komunálních volbách kandiduje nejvíce žen v historii

Pin It on Pinterest