Kampaň proti domácímu násilí dosáhla úspěchu

Asociace pracovníků intervenčních center ČR (APIC) prostřednictvím kampaně Mlčení bolí usiluje o zlepšení praxe při prevenci, identifikaci a potírání domácího násilí. Tato snaha se v současné době již projevila zavedením profesní specializace, která pomáhá zkvalitnit řešení případů domácího násilí. Na výzvu APIC odpověděl Nejvyšší státní zástupce JUDr. Pavel Zeman rozšířením seznamu povinných specializací na všech úrovních státního zastupitelství na domácí násilí.

Read moreKampaň proti domácímu násilí dosáhla úspěchu

Pozvánka na konferenci o domácím násilí

Centrum LOCIKA pořádá 31. března 2016 v Národní technické knihovně Praze konferenci Děti a domácí násilí – Nové perspektivy. Akce je určena odborníkům i široké veřejnosti, klade si za cíl medializovat problematiku domácího násilí a ukázat na nové trendy a metodiky práce s dětmi a jejich rodinami, které domácí násilí zažívají.

Read morePozvánka na konferenci o domácím násilí

Byla spuštěna kampaň proti domácímu násilí

Asociace pracovníků intervenčních center (APIC) připravila projekt Mlčení bolí, který upozorňuje na problematiku domácího násilí. Jeho cílem je rozpoutat společenskou diskusi o tomto problému, o stíhání a trestání pachatelů a o existenci a funkčnosti intervenčních center v České republice. U příležitosti zahájení kampaně se 4. června 2015 koná v Senátu Parlamentu České republiky  tisková konference.

Read moreByla spuštěna kampaň proti domácímu násilí

Pin It on Pinterest