Víte, jak se dělá neziskovka roku?

Chcete, aby se vaše organizace stala Neziskovkou roku a nevíte přesně, jak na to? V Opavě se bude v úterý 28. dubna 2015 od 10 hodin konat přednáška na toto téma: Jak se stát neziskovkou roku. Radit bude Kateřina Tomášová z Nadace rozvoje občanské společnosti a Lenka Stárková z konzultační společnosti Sanek Ponte.

Read moreVíte, jak se dělá neziskovka roku?

Akce Ukliďme Česko podpoří zdravotně postižené

Dobrovolnická akce Ukliďme Česko bude mít letos i charitativní rozměr. Zhruba za měsíc 18. dubna proběhne 2. ročník celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko 2015. Její organizátoři chystají pro účastníky řadu novinek. Kromě širšího zapojení škol, firem a obcí bude mít letošní akce i nový rozměr – charitativní.

Read moreAkce Ukliďme Česko podpoří zdravotně postižené

Práce dobrovolníků v neziskovkách přesáhla 6 miliard korun ročně

V souvislosti s oslavou Mezinárodního dne dobrovolníků – dne 5. prosince –  byla zveřejněna zpráva  o práci dobrovolníků v České republice (zdroj ČTK). Dobrovolníci v neziskových organizacích v Česku každoročně odvádějí práci za víc než 6 miliard korun. V nadacích, prospěšných společnostech, sdruženích či církevních organizacích odpracovali v posledních letech za rok kolem 45 milionů hodin. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) o ekonomických výsledcích neziskových institucí.

Read morePráce dobrovolníků v neziskovkách přesáhla 6 miliard korun ročně