Přečtěte si Příručku pro NNO

Logo v rozměrech 500 × 70

Na webu Velvyslanectví USA v České republice si můžete přečíst a stáhnout český překlad publikace Příručka pro nevládní neziskové organizace. Tuto publikaci vydalo již v roce 2012 Ministerstvo zahraničí USA pro všechny (letos přeložena do češtiny), kdo se chtějí věnovat veřejně prospěšným aktivitám a k této činnosti potřebují založit neziskovou organizaci.

Read morePřečtěte si Příručku pro NNO

Jsou procesní analýzy klíčem k vytrvalosti pro neziskovky?

Občanské sdružení SANEK Ponte již 15 let nabízí neziskovým organizacím odbornou podporu a pomoc v řízení organizace. Jejich posláním je poskytnout pomoc a podporu při zavádění moderního managementu v neziskovém sektoru podle nejnovějších trendů a zkušeností. Hlavním cílem jejich snažení jsou moderně vedené a řízené nestátní neziskové organizace. A jak zavést prvky moderního managementu ve vaší neziskovce, jak začít a co je to procesní analýza a proč si ji udělat? To se dozvíte v následujícím článku o procesních analýzách.

Read moreJsou procesní analýzy klíčem k vytrvalosti pro neziskovky?

Liberix o.p.s nabízí jazykové kurzy (nejen) pro nevidomé

Chcete či potřebujete se naučit cizí jazyk – anglicky, německy, španělsky nebo italsky? Nezáleží na tom zda, vidíte, nebo nevidíte, záleží na tom, jestli se chcete něco naučit. Obecně prospěšná společnost Liberix (se sídlem v Olomouci) vám nabízí jazykové kurzy (nejen) pro nevidomé, které v rámci moderní výuky využívají internet a výpočetní techniku. Projekt Internetové jazykové kurzy pro nevidomé žáky je realizován v rámci výzvy Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost od roku 2009. Tento projekt je určen pro lidi – studenty, kteří se chtějí naučit jeden ze čtyř světových jazyků – angličtinu, němčinu, španělštinu nebo italštinu. Mohou to být i lidé s částečným poškozením zraku či zcela nevidomí, ale není to samozřejmě podmínkou. Vítáni jsou všichni – bez rozdílu.

Read moreLiberix o.p.s nabízí jazykové kurzy (nejen) pro nevidomé