Jak v neziskové organizaci (a nejen tam) ušetřit na softwaru

Nezisková společnost Liberix vydala metodiku Software na úřadech a jeho otevřené alternativy. Zájemci se v ní dozvědí, jak ušetřit na licenčních poplatcích za software. PDF dokument je ke stažení zdarma a je možné ho volně šířit.

Read moreJak v neziskové organizaci (a nejen tam) ušetřit na softwaru

Česká spořitelna vyhlašuje druhé kolo přijímání žádostí o sociální úvěry

Sociální podniky mohou od 1. dubna do 31. května 2013 žádat o výhodný bankovní úvěr, který jim v pilotním provozu nabízí Česká spořitelna. Konkrétní parametry úvěru (výše úvěru, úroková sazba či splatnost úvěru) se stanovují individuálně s ohledem na specifika sociálního podnikání. Pilotní provoz probíhá druhým rokem, jeho vyhodnocení banka provede již v tomto roce.

Read moreČeská spořitelna vyhlašuje druhé kolo přijímání žádostí o sociální úvěry

Nadační fond GSK vypisuje grantové řízení pro rok 2013

Nadační fond GSK (NF GSK) i tento rok vypsal grantové řízení pro neziskové organizace působící v České republice. V jeho rámci mohou neziskové organizace od 19. března zažádat o finanční příspěvky na projekty zaměřené na pomoc seniorům a projekty zaměřené na podporu nemocných lidí. Celková částka, která bude v tomto roce rozdělena, dosáhne 1 milionu Kč. Systém grantového řízení bude dvoukolový. Uzávěrka 1. kola žádostí je 19. dubna 2013.

Read moreNadační fond GSK vypisuje grantové řízení pro rok 2013