Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Do začátku letošního ročníku celorepublikové úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zbývá necelý měsíc. Hlavní „uklízecí“ den byl stanoven na  sobotu 7. dubna 2018. Patronkou akce se stala pro letošek sportovkyně roku 2017 Gabriela Koukalová.

Ročník 2018

„Zapojit se může každý, stačí udělat první krok, zaregistrovat se jako organizátor, nebo se přidat k úklidu jako dobrovolník.“

Kde všude se bude uklízet, ukazuje interaktivní mapa UklidmeCesko.cz

úklidová mapa 2018

Podaří se letos opět překonat rekord v počtu zapojených dobrovolníků? Na odpověď na tuto otázku si musíme ještě měsíc počkat. Mohla by tomu ale napomoci i účast řady známých osobností, mezi kterými letos vyniká Gabriela Koukalová, naše historicky nejúspěšnější biatlonistka, oceněná vloni titulem sportovkyně roku. Co ji přimělo se aktivně zapojit do uklízení přírody a propagace celé akce? „Při tisícovkách naběhaných treninkových kilometrů se pohybuji převážně v přírodě. Sníh sice většinu nepořádku milosrdně zakrývá, ale přesto je odpadků v lese víc než je zdrávo a občas nám i komplikují přípravu. Není výjimkou, když při jízdě ve stopě vytáhnu na hůlce třeba pet lahev nebo jiný předmět, který nemá v lese co dělat. Proto jsem sama už dříve odpadky ze stopy sbírala a podpořit akci Ukliďme svět, ukliďme Česko, především v osvětové rovině, mi přišlo jako prima nápad. Snad to trochu pomůže, aby toho nepořádku vznikalo co nejméně,“ usmívá se sportovkyně.

Loňský ročník

V loňském roce se do úklidové akce aktivně zapojilo přes 96 tisíc dobrovolníků , kteří uklízeli na 2 500 místech.

rok 2017
rok 2017

Kontakt

  • Ing. Radek Janoušek – radek@uklidmecesko.cz, +420 777 176 675

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.