Projekt Givt.cz slaví úspěch

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Projekt Givt.cz přinesl neziskovkám první milion korun. Nakupující díky tomuto projektu přispívají při svých on-line nákupech konkrétním neziskovkám, aniž by je to stálo něco navíc. Tisíce neziskových organizací a stovky e-shopů se k platformě Givt připojily a podpořily tak dobrou věc.

O úspěchu projektu

O úspěchu projektu ředitel Peter Páluš říká: „Začali jsme v únoru 2015, jednoduše jsme měli chuť udělat nový projekt a líbilo se nám spojení podpory neziskovek a oblasti e-commerce. A po dvou letech můžu říct, že Givt funguje a daří se mu dobře. Meziročně jsme vyrostli o 300 %, a i když právě oslavujeme první milion, věřím, že druhý pošleme neziskovkám ještě letos.“ O spuštění projektu jsme vás informovali v článku Givt – Jeden klik navíc dává smysl.

Neziskových organizací se zaregistrovalo už více jak 2700 od velkých a známých až po ty nejmenší. Stejně tak se mezi osmi stovkami obchodů najdou malé e-shopy i ti největší hráči na českém trhu. To nabízí lidem možnost používat Givt téměř s jistotou toho, že na něm najdou e-shop se zbožím, které potřebují.

Givt mobile
zdroj: archiv Givt.cz

Jak to funguje

Systém, díky němuž tento start-up funguje, je velmi jednoduchý. Člověk přijde na stránky givt.cz, kde si vybere e-shop a neziskovku, kterou svým nákupem podpoří. Následně na zvoleném e-shopu nakoupí běžným způsobem a nezisková organizace dostane od Givtu určitou část peněz z jeho nákupu. Nejlepší na tom je, že člověk nezaplatí nic navíc, což ocení asi každý, kdo by rád pomáhal, ale nemůže si dovolit přispívat pravidelnou částkou. Peníze neziskovce posílá e-shop za to, že mu Givt přivedl zákazníka,“ popisuje Barbora Říhová z Givtu.

Možnost nakoupit přes Givt, právě díky jeho jednoduchosti, vyzkoušely už desetitisíce lidí a řada z nich už takto při svých nákupech pomáhá pravidelně.

Více informací najdete na webu givt.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.