V Brně se bude konat 2. ročník vzdělávacího festivalu Eduspace

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

V Brně se bude ve dnech 19. – 20. května 2017 konat 2. ročník vzdělávacího festivalu Eduspace. K hlavním partnerům akce mj. patří Masarykova univerzita, Janáčkova akademie múzických umění, Moravská galerie, CEITEC či EDUin. Po úspěšném nultém ročníku přinese opět čtyři klíčová témata: rodina, umění, podnikavost a inspirace, na která se povedou různé diskuse s odborníky, workshopy a přednášky.

O festivalu

Eduspace je multižánrový festival, jehož ústředním tématem je vzdělávání a cílem je ukázat jeho současný směr, hlavní trendy a různorodé podoby, jichž vzdělávání nabývá. Zároveň návštěvníkům nabídne doplňkový program v podobě hudby, divadla, galerijních či muzejních výstav, které rozšiřují spektrum možného zájmu a vyžití. Festival Eduspace je inspirován formátem Oppi festivalu, který proběhl v minulých letech Helsinkách, New Yorku a Benátkách. Nabízí plejádu nejvýznamnějších domácích odborníků na různé oblasti vzdělávání a doplňuje je zajímavými zahraničními hosty.

Na webu akce se můžete začíst do programu festivalu a také se zaregistrovat.

Hosté

Na festivalu např. vystoupí:

  • Michael Carter, profesor Stanford University, jenž dříve vedl vzdělávací sekci ve společnosti Apple
  • Monique Fletcher, projektová manažerka projektu Children’s Aid Society, jenž se v Bronxu snaží zapojit rodiče do vzdělávání dětí
  • Marie Kinsky – pedagožka, choreografka, tanečnice a produkční , zakladatelka projektu Škola tančí
  • Jiří Hlavenka, brněnský podnikatel a zakladatel Kiwi.com

Festival má celou řadu partnerů a podílníků. Vedle Masarykovy univerzity, Janáčkovy akademie múzických umění jsou jimi: Moravská galerie v Brně, Americká ambasáda, Muzeum města Brna – Špilberk, Nadace Open Society Fund Praha, Nadace Karla Janečka, Nadace Depositum Bonum a řada dalších organizací a institucí.

Kontakty

  • Bob Kartous, komunikace festivalu – bob.kartous@eduin.cz, mobil: 607 727 37

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.