INEX-SDA: Vyjeď letos na workcamp!

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nezisková organizace INEX-SDA zahajuje v průběhu března letošní dobrovolnickou sezónu a na svých stránkách nabízí základní informace k organizaci workcampů u nás i v zahraničí, přehled  worcampů a možnosti, jak se jich zúčastnit.

Co je to vlastně workcamp?

Workcamp je 2-3 týdenní dobrovolnický projekt, kde spolu pracuje a tráví volný čas skupina dobrovolníků z různých koutů světa. Je to jedinečná příležitost poznat různé země a jejich kulturu z úplně nové perspektivy, podpořit svou prací veřejně prospěšný projekt a naučit se nové věci, poznat zajímavé lidi i sebe sama. Ubytování a stravování bude zajištěno zahraniční organizací na místě. Na každém účastníkovi je pak zajištění cesty na workcamp a zpátky a připojištění.

Dobrovolnictví v globálních souvislostech

I když většina českých dobrovolníků vyjíždí na workcampy v rámci svého nejbližšího okolí, tedy po Evropě, v rámci tzv. Cyklu globálního dobrovolnictví můžete vyjet na projekt také do Střední a Jižní Ameriky, Afriky nebo Asie.

Za dobrovolnictvím nejen do zahraničí

Dobrovolníci si často myslí, že na workcamp se dá vyjet jen do zahraničí. Ale není to tak.  Workcampu se můžete zúčastnit v Česku. Zvlášť zajímavou příležitostí je pak vedení workcampu. Vedoucí je dobrovolník, který zprostředkovává kontakt zahraniční skupiny s místními lidmi. Mnohé se při tom naučí a zároveň podpoří smysluplný projekt.

1

A jak na to?

Většina dobrovolnických projektů v zahraničí je otevřena všem nad 18 let. Existuje ale i řada projektů pro teenagery (15 – 17 let) nebo nadšené rodiny s dětmi. V databázi dobrovolnických projektů si můžeš vybrat workcampy podle věku, zaměření dobrovolnické práce, délky trvání, termínu nebo země. Svoje odhodlání vydat se za dobrovolnickým dobrodružstvím potvrdíš registračním poplatkem a do 2 – 3 týdnů budeš vědět, jak to dopadlo. Většina přihlášek je ale úspěšných a téměř každý si ten svůj projekt najde.

Kdo za tím stojí?

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit – Je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Jejich posláním je prostřednictvím dobrovolnických projektů, vzdělávacích programů a kampaní podporovat rozvoj tolerantní otevřené společnosti a aktivního odpovědného přístupu k okolnímu světu nejen v Čechách, ale i na celém světě. Jsou členy mezinárodních sítí (např. Aliance evropských dobrovolnických organizací), díky kterým mohou nabídnout dobrovolnické projekty našich zahraničních partnerů.

O neziskovce INEX-SDA jsme již psali, můžete se přečíst:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.