Nominujte svou neziskovou organizaci do 3. ročníku Ceny Floccus

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Nadace České spořitelny vyhlásila 3. ročník Ceny Floccus. Nominovat neziskové organizace a jednotlivce, kteří pomáhají lidem na okraji společnosti, můžete od 12. října do 10. listopadu 2016. Cena bude udělena na konci ledna 2017, výherci získají finanční odměnu – organizace 100 000 Kč, jednotlivci 50 000 Kč.

Letošní ročník Ceny Floccus

V letošním ročníku chce Nadace ČS vyzdvihnout organizace, které jsou příkladem pro ostatní ve způsobu řízení financí. Neziskové organizace se nezřídka potýkají s jen malou zkušeností se standardními byznysovými postupy. K financování provozu svých činností historicky využívají dotace a granty, jejich rozpočty jsou tak nestabilní. Málokdy si vytvářejí rezervu, díky níž by překlenuly první kvartál, kdy čekají na finance z dotací a grantů, natož aby investovaly do budoucnosti. Nadace tak chce vyzdvihnout ty, kteří efektivně pracují na dlouhodobé finanční udržitelnosti.

Neziskové organizace můžete nominovat zde

Jednotlivce můžete nominovat zde

Ohlédnutí za minulými ročníky

V dosavadních dvou ročnících ceny rozdala nadace 18 ocenění. Například zvláštní cenu poroty si odnesly organizace bránící práva lidí s handicapem – Liga lidských práv a Quip.  Na webových stránkách Nadace ČS si můžete přečíst veškeré informace i seznam všech vítězů.

Kontakt

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.