Penězdroj – první český kombinovaný crowdfundingový portál

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Plzeňská společnost Fundhall spustila nový český portál pro hromadné financování nazvaný Penězdroj, který je podle jeho tvůrců prvním tuzemským kombinovaným crowdfundingovým portálem. Je to další z možných způsobů, jak získat finanční prostředky (nejen) pro neziskové a charitativní projekty.

O portálu Penězdroj

Penězdroj je nově založená ryze česká internetová platforma orientující se na crowdfundingové financování projektů. Cílem Penězdroje je získávat kapitál pro všechny druhy dobrých nápadů: obchodních, kreativních, neziskových či charitativních. Více informací najdete na webu penezdroj.cz.

Jak to funguje

Crowdfunding, tedy shromažďování startovního kapitálu pro rozvoj projektů drobnými dárci, není ničím novým. Tento koncept, jak ho známe (kromě českého webu například z obřích mezinárodních projektů Kickstarter či Indiegogo), ovšem Západočeši rozšířili na novou úroveň.

Penězdroj.cz je prvním kombinovaným portálem svého druhu, což znamená, že v sobě snoubí několik přístupů:

 • klasický přístup donation (dar) pro charitativní projekty
 • reward (odměna) pro projekty kulturní či komerční
 • nově tzv. equity financování, což znamená, že drobní investoři mohou za svoje peníze získat v projektu podíl a v případě jeho úspěchu dosáhnout i zajímavého zisku.

Jedním z prvních projektů, jež se po ostrém startu Penězdroje 27. října rozjely, bylo možné získat 15 % podíl z Penězdroje, a to za 750 tisíc korun. Hodnota jednoho podílového listu (a zároveň minimální objem investice) činila dva a půl tisíce korun.

Projekty pro crowdfundigové kampaně se pečlivě vybírají, aby se udržela určitá kvalita.

Kromě platformy pro nabízení kapitálu má Penězdroj i další funkce, například komplexní poradenství pro tvorbu obchodního plánu, vedení kampaně či sestavení prezentace pro investory. Některé tyto služby budou zdarma, jiné budou zpoplatněny. Další věcí, na kterou chtějí jít lidé z Fundhallu jinak, je snaha o výběr projektů. Projekty nebudou automaticky odklepávány, ale naopak projdou podrobnou analýzou, aby se udržela jejich kvalita na potřebné výši.

Kontakt

 

2 komentáře: „Penězdroj – první český kombinovaný crowdfundingový portál

 • 12.12.2017 (10:19)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  je možné dozvědět se více o tzv.equity financování. Řešíme v současné době zasněžování skiareálu a rádi bychom do našeho projektu přizvali drobné investory.

  Děkuji za zprávu

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.