Neziskovka roku 2015 zná své vítěze

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) vyhlásila 3. listopadu 2015 vítěze ocenění Neziskovka roku 2015. Z celkově 115 přihlášených organizací vybrala odborná komise v kategorii malých neziskovek Tamtamy o.p.s., mezi středně velkými Ranou péči EDA, o.p.s. a z velkých organizací Sdružení Linka bezpečí, která získala i největší počet hlasů v Ceně veřejnosti.

„Moc mne těší, že Neziskovka roku se stává tradiční značkou pro špičkové neziskové organizace, které si zaslouží ocenění a zájem veřejnosti. Přeji oceněným neziskovkám, finalistům, ale i všem, kteří se hodnocení zúčastnili, aby se jim práce dařila, přinášela jim radost a měli i nadále chuť zlepšovat svoje řízení.“ – Hana Šilhánová, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti.

Vítězové

 • Tamtamy o.p.s.
  Sociální firma, jejímž cílem je pomáhat handicapovaným na trhu práce, kteří chtějí pracovat a žít aktivním životem.
 • Raná péče EDA, o.p.s.
  Poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým či jiným postižením nebo ohrožením vývoje v raném věku.
 • Sdružení Linka bezpečí
  Linka bezpečí je největší a nejdéle fungující dětská krizová linka v České republice. Nepřetržitě poskytuje své služby od roku 1994.

Finalisté Neziskovky roku 2015

Neziskovkou roku se v každé kategorii může stát pouze jedna, která získá v několika fázích hodnocení nejvíce bodů. I ostatní finalisté však patří mezi vysoce kvalitní neziskové organizace.

 • u malých neziskovek skončil na druhém místě EDUin, o.p.s. a na třetím místě Spolek přátel hradu Lukova
 • mezi středně velkými obsadilo druhé místo Dětské krizové centrum, z.ú. a třetí pak Borůvka Praha, o.p.s.
 • v kategorii velkých organizací se jako druhá umístila Ratolest Brno, občanské sdružení a třetí Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce.

Více informaci o soutěži najdete na stránkách Neziskovka roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.