Otevřená společnost pořádá v Praze 2. barcamp

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nezisková organizace Otevřená společnost ve spolupráci s Centrem současného umění DOX pořádají svůj historicky 2. barcamp – tentokrát na téma Svoboda a strach. V sobotu 17. října 2015 budou účastníci a účastnice barcampu otevřeně hovořit o postojích široké veřejnosti i politických elit, za kterými stojí strach – ať už z omezování vlastní volnosti, nebo naopak z “bezbřehé svobody” či z odpovědnosti?

Program

Program bude probíhat ve dvou souběžných blocích. Jednotlivá setkání budou zaměřena na tato témata:

  • 5 min Hitler, 5 min Židé – vyváženost veřejnoprávních médií
  • Politická odvaha a zbabělost
  • (Etnická) data, která neexistují
  • Svoboda slova versus politická korektnost
  • Sexistická reklama: na hranici humoru a diskriminace
  • Gender, muži a mužství

Každé setkání otevřou řečníci, kteří mají blízko k danému tématu. Bude mezi nimi např. novinář Karel Hvížďala, bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb, Milena Jabůrková z IBM a členka představenstva Českého svazu průmyslu a dopravy ČR, soudce Vojtěch J. Cepl, sociolog Michal Uhl, náměstek brněnského primátora Matěj Hollan a další. Přihlašování řečníků a jejich příspěvků – tzv. „otvíráků“ – nadále probíhá.

Přihlašování probíhá online: registrace na barcamp

Délku jednotlivých diskusních bloků jsme stanovili na 90 minut, aby témata mohla být probrána do hloubky a svůj názor mohl vyjádřit skutečně každý. Věříme, že debaty budou pokračovat i o přestávkách a barcamp bude skvělou networkingovou příležitostí,“ uvedl Pavel Štern, ředitel Otevřené společnosti.

Den plný debat o náročných tématech zakončí “afterparty v příjemném prostředí Centra současného umění DOX. Vstup na všechny části programu je zdarma.

O Barcampu

Barcamp Otevřené společnosti se koná jako doprovodná akce k výstavě Skvělý nový svět, která v Centru současného umění DOX probíhá od 11. září 2015 do 21. ledna 2016. Výstava srovnává dystopické vize budoucnosti, jak je popsali Aldous Huxley, George Orwell a Ray Bradbury, s podobou současného světa. Tvorba vystavujících umělců, kteří se dlouhodobě zabývají tématy společenského dohledu, konzumní společnosti a mediálního světa, nese stejné varovné poselství jako vize v knihách, které jsme všichni četli jedním dechem.

Kompletní program barcampu najdete na stránkách barcamp 2015.

Otevřená společnost

Otevřená společnost přispívá k tomu, abychom žili v dobře fungujícím státě, který dává všem lidem stejné příležitosti. Poukazují na problémy, které ostatní nevidí, a přicházejí s inspirativním řešením. Více info na stránkách otevřená společnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.