Pozvánka na putovní výstavu Tváře pomoci – who CAREs?

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Putovní výstava Tváře pomoci – who CAREs?, kterou pořádá  Evropská komise v ČR ve spolupráci s neziskovou organizací CARE Česká republika, se přestěhovala z Plzně do Prahy. Hlavním tématem výstavy je humanitární pomoc a rozvojová spolupráce. Výstavu můžete navštívit v Evropském domě v Praze do konce července 2015.

Evropský dům

Jungmannova 24, Praha 1

1. 7. 2015 – 31. 7. 2015

(Po–Čt 10:00–18:00, Pá 10:00–17:00)

Vstupné: zdarma

O výstavě

Výstava Tváře pomoci – who CAREs? návštěvníky zavede například do Bangladéše, kde mladá Sabina za šicím strojem každý den šije trička pro evropský trh, do Vietnamu za „Otcem stromů“, který sází mangrovníky, a předchází tak ničivým dopadům vichřic a záplav. Představí rovněž osmiletého Ibrahima ze Sýrie, jenž se svou matkou žije v uprchlickém táboře.

Instalace výstavy v Plzni

CARE Česká republika

CARE Česká republika, spolek pro humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci, byl založen v roce 2007 jako pobočka mezinárodní konfederace CARE International. CARE je jednou z hlavních mezinárodních humanitárních organizací bojujících s chudobou, a poskytujících pomoc při mimořádných událostech. CARE klade zvláštní důraz na práci s ženami. V loňském roce působila organizace CARE v 87 zemích po celém světě, kde pomohla více než 97 milionům lidem v rámci 927 programů zaměřených na základní zdravotní péči, vzdělání, boj proti hladu, zlepšení přístupu k čisté vodě a hygienickým zařízením, rozšíření ekonomických příležitostí, přípravu obyvatel na dopad klimatických změn, či obnovu komunit po katastrofách.

Více informací o organizaci najdete na webu CARE ČR.

Jeden myslel na “Pozvánka na putovní výstavu Tváře pomoci – who CAREs?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.