NROS natočila videoklip a charitativní spot

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) ve spolupráci s celou řadou umělců a známých osobností natočila charitativní spot s Lukášem Pavláskem a videoklip k písni Nešeptej, kterou nazpívala Anna K. Spot i videoklip budou slavnostně pokřtěny koncem května. Oba projekty upozorňují na situaci dětí, které se ocitnou v krizové životní situaci.

Videoklip k písni Nešeptej

Nadace oslovila hudebníky s žádostí o vytvoření písně, která by odrážela pocity dětí, které se ocitnou v nějaké krizové situaci. Vznikla píseň Nešeptej s textem od Ivana Hlase a hudbou od Tomáše Varteckého, kterou nazpívala Anna K. V jedné z rolí můžete vidět i Martinu Preissovou. Videoklip k písni zachycuje situace, se kterými se děti mohou setkat doma, ve škole, na internetu. Má být výzvou rodičům, ale i ostatním dospělým, aby si problémů dětí více všímali a naslouchali jim.

Charitativní spot s Lukášem Pavláskem

Raná péče je sociální služba pro rodiny, do kterých se narodilo dítě s nějakým zdravotním postižením. Poradkyně dojíždějí do rodin a pomáhají jim tuto nelehkou situaci zvládnout, aby rodiče byli schopni vychovávat dítě v prostředí svého domova. Znalost samotného pojmu u veřejnosti je nízká, a tak charitativní spot, kde vystupuje Lukáš Pavlásek, má tuto skutečnost změnit. Hlasy dalším účinkujícím, batolat, propůjčili Ivan Trojan a Marie Doležalová.

Charitativní spot i videoklip vznikly ve snaze zviditelnit oblasti krizové pomoci pro děti a služeb rané péče. Právě tyto dvě priority NROS podporuje v rámci svého programu Včasná pomoc dětem.

Program Včasná pomoc dětem

Včasná pomoc dětem je nový grantový program NROS financovaný z prostředků VELUX Foundations. Program je v České republice zaměřený na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem ve dvou prioritních oblastech: Krizová pomoc, krizová centra a Služby rané péče.

Cílem programu je zaručit dětem s postižením a dětem ohroženým sociálně patologickými jevy, aby mohly vyrůstat v bezpečí, v přirozeném prostředí pečující rodiny nebo náhradní rodiny, a také přispět k předcházení umisťování takto ohrožených dětí do institucionální péče. Dalším cílem programu je zvýšit povědomí veřejnosti o prioritních oblastech a o poskytovaných službách. V rámci této snahy vznikl charitativní spot a klip.

Kontakty

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)

Jedna z nejdéle působících neziskových organizací u nás. Jejím posláním od počátku bylo znovuobnovit a posilovat občanskou společnost a neziskový sektor v ČR. Za dobu své existence NROS podpořila více než 5 000 projektů částkou přesahující 1,7 miliardy korun. Nadace poskytuje nadační příspěvky z několika grantových programů. Mezi nejznámější aktivity patří sbírka Pomozte dětem, již před 16 lety nadace založila společně s Českou televizí. Program Včasná pomoc dětem se věnuje oblastem, které jsou dlouhodobě podfinancované a zároveň klíčové pro pomoc dětem.


Videoklip i charitativní spot si můžete pustit na stránkách Deníku neziskovky.


Jeden myslel na “NROS natočila videoklip a charitativní spot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.