Vydejte se s Malou liškou z Olomouce na pochod Pivovarská čtvrtka

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Malá liška – klub přátel přírody z Olomouce vám představuje své květnové aktivity – jsou určeny pro rodiny s dětmi, dospělé i seniory. Pro každou věkovou skupinu nabízí něco: debatu nad knihou, procházky okolím Olomouce, posezení u kávy a tento měsíc se vydají na pochod za ryzím pivem z hor – na Pivovarskou čtvrtku, kterou pořádá Pivovar Holba. Pokud si nevyberete žádnou z akcí, nevadí, můžete se pohodlně usadit a přečíst si další číslo bulletinu Přátelé přírody, které právě vyšlo.

Program na květen

Úterý 12. května: Posed – setkání členů a příznivců klubu

Přijďte na Posed a poznejte členy Klubu, seznamte se s nimi. Posedíte při dobrém čaji či kávě, vyslechnete si dojmy z posledních akcí a dozvíte se i to, co má klub na programu v následujících dnech.

Úterý 19. května: Novými Sady a okolo řeky Moravy

Nenáročná procházka z centra olomoucké čtvrti Nové Sady a dále proti proudu řeky Moravy od mostu, kde řeka opouští olomouckou zástavbu, až k mostu u kojeneckého ústavu, známého místa krmení divokých kachen. Představí vám tak jednu z tras v rámci jejich projektu „Do přírody ve městě“ a přiblíží historické i přírodní zajímavosti Nových Sadů. Akci vede Marcela Moser.

Metzingen15-04-03až08_002 (1280x960)
Výlet do Metzingenu

Sobota 23. května: Pivovarskáčtvrtka, Hanušovice

Pivovarská čtvrtka je ojedinělá turistická akce, kterou pořádá pivovar Holba. Vyberte  si jednu z tras (cca 10 – 15 km) v okolí Hanušovic. Startovné: dospělí 50 Kč, děti 30 Kč. Startující obdrží mapu trasy, malou pivní sklenici a poukázky na občerstvení. Akci vedou Květoslav Richter a Petr Zatloukal.

Úterý 26. května: Setkání s knížkou

Čtete rádi knihy? Vezměte svoji oblíbenou knížku a podělte se o své dojmy z její četby. Tentokrát se bude diskutovat o různých knihách s různými tématy. Akci vede Eva Sommerová a Radek Hrachovec.

Podrobnosti a letáky k akcím najdete na webu organizace.

Bulletin Přátelé přírody

Hlavním tématem tohoto čísla je českém ekozemědělství. Dozvíte se, kdo je Ropák roku a kdo pronesl Zelenou perlu. Rozhovor s Dominikou Kovaříkovou představí zajímavou osobnost, o které bylo, je a jistě i bude ještě slyšet. Rubrika „Co je u nás nového“ přináší ohlédnutí za začátkem roku ve skupinách českých Přátel přírody. Poslední strana je laděná mezinárodně, zaměřuje se na nadcházející kongres celosvětových Přátel přírody v Česku a taky na následky nepálského zemětřesení.

Svůj bulletin si můžete stáhnout na stránkách Přátel přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.