Grantová výzva České spořitelny pro neziskovky

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Od začátku dubna letošního roku se mohou klienti České spořitelny přihlašovat do třetího ročníku Grantového programu Nadace České spořitelny a získat tak až 70 000 Kč pro neziskovou organizaci v České republice, které dobrovolně pomáhají, fandí a věří v její smysl a poslání. Přihlásit se a zabojovat o grant, kterým nadace podporuje individuální dobrovolnictví, mohou až do 24. května 2015. Podmínkou je alespoň roční působení v roli dobrovolníka v nominované neziskovce a její působení v oblasti aktivního života seniorů, odborné prevence a léčbě drogových závislostí nebo péče o lidi s mentálním postižením.

Grantovými programy již tradičně zahajujeme jarní sezonu. Hlavním smyslem grantů je podpora a ocenění individuálního dobrovolnictví z řad našich klientů a zaměstnanců. Jsou to právě oni, díky kterým vznikají nové chráněné dílny, opravují se hospice nebo se rozvíjí terapeutické komunity. Všichni zaslouží velké uznání, a že jich není málo,“ popsala úspěchy grantového programu Simona Můčková, manažerka Grantového programu Nadace ČS.

Pravidla grantového programu

V Grantovém programu Nadace České spořitelny musí žadatel splnit určité podmínky, termíny, úkoly a učinit následující kroky:

  • podmínky
  • jak a kdy zažádat
  • výběr projektů
  • úkoly a závazky
  • co se stane, když vaše žádost uspěje v 2.kole
  • důležité temíny

Veškeré tyto informace najdete na stránkách Nadace České spořitelny.

Žádosti o grant posílejte do 24. května 2015.

Zde je k dispozici přihlašovací formulář.

Průběh grantového programu

Nadace České spořitelny (Nadace ČS) celkem letos rozdělí v grantovém programu pro klienty až 1 mil. Kč. Hodnocení projektů se uskuteční ve dvou kolech. V prvním kole bude o postupu žádostí rozhodovat odborná grantová komise, v druhém kole pak bude od 10. června 2015 hlasovat veřejnost.

Historie projektu

Česká spořitelna podporuje individuální dobrovolnictví už od roku 2007, kdy pro své zaměstnance spustila dobrovolnický program s názvem Den pro charitu s Českou spořitelnou. Ten se během krátké doby stal mezi zaměstnanci velmi oblíbeným a tak pro ně banka po dvou letech, v roce 2009, otevřela Grantový program, prostřednictvím kterého i zaměstnanci mohou už sedm let pro své neziskovky získat až 1 000 000 Kč. Oba Grantové programy se zaměřují na podporu neziskových organizací, které působí ve stejných oblastech jako Nadace ČS, a oba jsou realizovány od roku 2014 nadací.

Cena Floccus

Kromě žádostí o granty mohou zaměstnanci i klienti od letošního roku jednou ročně nominovat své neziskovky na Cenu Floccus. Nadace České spořitelny tak oceňuje organizace a jednotlivce, jež věnují svůj čas, péči a energii znevýhodněným lidem z důvodu věku, sociálního postavení či mentálního nebo kombinovaného postižení. Ambasadory prvního ročníku cen byli Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, a Ferdinand Trauttmansdorff, velvyslanec Rakouské republiky v ČR.

Kontakt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.