Animovaný seriál o finanční gramotnosti

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Fond dalšího vzdělávání (FOD) v rámci projektu SEKO radí v animovaném seriálu, jak zacházet s financemi, a zároveň varují před neuváženým chováním. Celkem vzniklo 10 animovaných spotů, které můžete vidět na stránkách projektu.

Vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti

Nový animovaný seriál s tematikou finanční gramotnosti přichází na pomoc všem, kdo se dostali do finančních problémů. Deset animovaných spotů s tematikou finanční gramotnosti bylo vytvořeno v rámci projektu SEKO – Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí. Animace zachycují rodinu v modelových situacích a ukazují reakce a emoce, které jí často brání v řešení zásadních finančních problémů. Jednotlivé minutové klipy uchazečům zároveň ukážou správnou cestu, kterou by měli zvolit k nalezení řešení, aby se vyvarovali zbytečných komplikací.

„Chceme předcházet situacím, kdy dluh domácnosti dostane lidi do téměř nevymahatelných exekucí. Na to nestačí jen přepsat zákon, je nutná i osvěta. Fond dalšího vzdělávání proto startuje kampaň, která je zpracována velmi zajímavým a atraktivním způsobem. Taková aktivita má proto plnou podporu Ministerstva práce a sociálních věcí,“ říká Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí.

Projekt SEKO – Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí

Animované spoty svým obsahem doplňují Základní školení finanční gramotnosti projektu SEKO. Bezplatné kurzy probíhají po celé České republice a trvají čtyři dny. Půl dne se účastníci věnují tzv. měkkým dovednostem (naučí se například, jak správně napsat životopis a motivační dopis, jak se prezentovat při přijímacím pohovoru apod.), další tři dny patří tématům souvisejícím s financemi – od rodinného rozpočtu, přes smlouvy o úvěrech, možnosti spoření a investování, až po řešení exekucí.

Kurzu finanční gramotnosti je určen pouze pro uchazeče o zaměstnání a jeho cílem je naučit nezaměstnané, jak zacházet s penězi. Během kurzu se účastníci kromě osobních financí věnují také tomu, jak zlepšit své uplatnění na trhu práce. Školení je zcela zdarma a prozatím jej absolvovalo přes 9 000 nezaměstnaných.

10 rad, 10 spotů

  1. Bohatí a chudí, všichni musí počítat
  2. Šetřením na maličkostech hodně uspoříme
  3. Dluhová past
  4. Debetní nebo kreditní, toť otázka!
  5. Máš majetek? Půjčíme ti!
  6. Jen ať vidí, že na to máme!
  7. Občanské poradny – nebuďte na to sami
  8. Půjčují bez pravidel…
  9. RPSN a smlouvy – Víc hlav víc ví.
  10. O chlebu a vodě

 

Projekt Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Projekt poběží do října 2015. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.