Úklid Česka 2015 se blíží

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Do akce Ukliďme Česko 2015 – soboty 18. dubna 2015 – zbývá necelý měsíc. Sobotní termín úklidů však letos není pevně daný a pořadatelé umožnili úklidy registrovat i v termínech alternativních. 

Ukliďme Česko 2015 – úklid i ve všední den

„Chtěli jsme tak vyjít vstříc organizátorům, kteří by místní úklidy rádi uspořádali například ve všední den“, sdělil nám jeden z pořadatelů akce Miroslav Kubásek. Mezi takové patří nejčastěji firmy, které chtějí zapojit své zaměstnance a poskytují jim proto volno v pracovní době. Další významnou skupinou pořadatelů, využívající možnosti alternativních termínů pořádání akce jsou školy. Z doposud 400 registrovaných letošních úklidů je jich zhruba 50 organizováno pod hlavičkou škol.

Program pro školy

Pořadatelé akce ve spolupráci se státním podnikem Lesy ČR připravili pro školy výukovou prezentaci „Bojujeme proti černým skládkám“. Jejím cílem je vysvětlit studentům základních a středních škol problematiku černých skládek v širších souvislostech (historie, černé skládky ve světě, nebezpečnost černých skládek, prevence jejich vzniku). Dalším cílem pak je motivovat pedagogy, studenty a školní kolektivy k aktivnímu mapování skládek pomocí aplikace ZmapujTo, případně i zapojení do samotné úklidové akce Ukliďme Česko. Prezentace o černých skládkách je multimediální, zpestřená řadou videí a lze ji spustit jednoduše přímo z webové stránky černé skládky, na které jsou dostupné i další materiály.

Neváhejte a přidejte se k akci Ukliďme Česko i Vy!

Kontakt a informace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.