Slovenský projekt Tu sme vytváří interaktivní mapu pomoci

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Slovenský projekt Tu sme je založen na crowdfundingové platformě a je součástí projektu ReŠtart Slovensko 2014. Projekt Tu sme chce spojovat lidi se sociálním znevýhodněním a organizacemi účinné pomoci. V současné době shání peníze na rozjezd projektu – hlavním smyslem je vytvořit interaktivní mapu, na které bude možné si vyhledat v konkrétním místě konkrétní pomoc v krizové životní situaci.

Jak projekt vznikl a jak funguje?

Projekt vznikl díky jinému projektu – ReŠtart Slovensko 2014, jehož cílem je podporovat posilnění občanské sounáležitosti. ReŠtart Slovensko získal od „Fondu pre mimovladne organizácie“ částku 31 500 eur, který je financovaný z evropských dotací EHP 2009-2014. Správcem tohoto Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation.
Funguje na principu tzv. crowdfundingové platformy, což jsou drobné příspěvky od individuálních dárců, kteří od tvůrců projektu na oplátku získají nějakou zajímavou odměnu. V tomto případě mohou získat informace o fázi, ve které se projekt nachází, pohlednici či plakát, večerní posezení s autory projektu a  největší odměnou je, že se stanete kmotrem/kmotrou projektu.

tu sme-fotoO projektu

Cílem projektu je vytvořit interaktivní mapu  nevládních organizací a občanských sdružení a spojit je s lidmi, kteří potřebují pomoc. Mapa bude obsahovat název organizace, místa, kde sídlí, důležité kontakty a překlik na domovskou stránku. Abychom ulehčili vyhledávání, mapa bude doplněna videopříběhy, příklady a řešeními nepříznivé situace, které představí člověka s problémem a jeho cestu za hledáním pomoci.

Pro koho je určen?

  • Sociálně vyloučeným
  • Zdravotně postiženým
  • Ženám v nouzi
  • Národnostním menšinám
  • Imigrantům
  • Sexuálním menšinám
  • Seniorům

Podpořte projekt Tu sme.

Jak to bude fungovat?

Dostanete se na web Tu sme, kliknete na mapu a na mapě na místo, kde se nacházíte. Poté se vám objeví organizace, u kterých můžete hledat pomoc. Zobrazí se základní informace o jejich aktivitách, telefon a jméno konkrétní osoby, na kterou se můžete obrátit. S těmito informacemi vám bude nabídnuto video, na kterém bude skutečný příběh o tom, jak Tu sme dokáže v dané situaci pomoci.

Takto člověk zjistí, že není ve své těžké životní situaci sám – dostane naději na vyřešení svého problému.

Projekt odstartuje mapou města Bratislava a v budoucnu se rozšíří na další místa Slovenska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.