EDUpoint zahájil svou činnost

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Společnost EDUin a Skautský institut otevřeli na začátku března letošního roku EDUpoint – místo pro diskusi, síťování a řešení problémů ve vzdělávání.

Pod patronací společnosti EDUin o.p.s se budou v sídle EDUpointu (prostory Skautského institutu na Staroměstském náměstí) konat každé úterý v měsíci nejrůznější akce, debaty a přednášky. Podívejte se na přehled pravidelných akcí, kterých se může zúčastnit každý, koho zajímá otázka vzdělávání:

  • Eduhub – každé úterý od 12 do 16 hodin

Přijďte pracovat na svých věcech do společného prostoru, kde můžete najít nový kontakt, spolupracovníka či zajímavou inspiraci.

  • Vícehlav – každé úterý od 16 do 17.30 hodin

Řešíme společně problémy, s nimiž se potkáváte v rámci svých projektů a uvítáte pohled z vnějšku, zkušenosti odjinud či promyšlení detailů, na něž vám nezbývá čas. Využijte synergie a toho, že více hlav vygeneruje více nápadů.

  • Akvárium – každé první úterý v měsíci od 18 do 20 hodin

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty. Poprvé se sejdeme v dubnu. Téma a hosté bude upřesněno.

  • Otevřená třída – každé druhé úterý v měsíci od 18 do 20 hodin

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

otevřená třída
Otevřená třída
  • Peďák+ – každé třetí úterý v měsíci od 18 do 20 hodin

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat chybějící zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například virtuální hospitace s následným rozborem, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

Úterý 17. března: Kdy se z absolventa učitelství stane kantor a co by měl umět především? Hostem bude Miroslav Hřebecký – učitel, lektor, školský manažer, nyní člen EDUin.

  • Diskuse s oponenty – každé čtvrté úterý v měsíci od 18 do 20 hodin

Nabízíme prostor pro ty, kteří nesouhlasí s tím, kam a kudy dnešní vzdělávání směřuje. Naší snahou je kultivovat diskusní prostředí a hledat průniky názorů a postojů, které nám pomohou nalézt společná řešení.

Úterý 24. března: Vede cesta zpátky? Hodně lidí si myslí, že vzdělávání dřív bylo kvalitnější. Je to tak? A má smysl se v některých oblastech vracet? Je něco, co se z dnešního pohledu dříve osvědčilo a dnes to děláme hůř? Diskusi povede Tomáš Feřtek.

Více informací najdete na stránkách EDUinu.

Jeden myslel na “EDUpoint zahájil svou činnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.