EDUin: Hledejte zajímavé zdroje vzdělávání

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Společnost EDUin, která se v letošním roce přihlásila k Týdnu otevřeného vzdělávání (9.-13.3.2015), vyhlásila soutěž o nejzajímavější online vzdělávací materiál (nejen) pro děti. Soutěží se v 6 tematicky různých oblastech do 3. března 2015.

Co je online vzdělávací materiál

Pro účely soutěže se za online vzdělávací materiály považují takové, které jsou volně dostupné a přístupné na internetu. K materiálu se může dostat kdokoliv, kdykoliv a odkudkoliv, zdarma a bez dalších omezení (registrace, členství apod.). Vzdělávacím materiálem se rozumí digitální obsah, který je možné využít ke vzdělávání.

Cíl soutěže

Najděte online vzdělávací materiál, který nejvíce zaujme (nejen vaše) děti! Vyberte si
libovolnou soutěžní oblast a pokuste se nalézt volně dostupný vzdělávací materiál. Kolik takových materiálů se nám podaří společně nalézt? Alespoň jeden? Jednotky? Stovky? Znáte i jiné zdroje než je Youtube? Podělte se o ně s ostatními!
Úspěšné nálezce nejzajímavějších materiálů v každé soutěžní oblasti čeká odměna (např. vstupenky do Techmania Science Center v Plzni a další)!
Své materiály posílejte do 3. března 2015.

Průběh soutěže

Soutěž probíhá ve dvou kolech. V prvním kole jsou přijímány nominace na vzdělávací materiály. Vypsáno je celkem 6 tematických oblastí. Každý účastník soutěže může přihlásit libovolný počet materiálů ve všech kategoriích. Přihlášení se provádí prostřednictvím formuláře.
Po ukončení prvního kola vybere dětská porota soutěže po pěti materiálech z každé oblasti a ty postoupí do finále. V něm proběhne veřejné hlasování, během kterého každý hlasující bude moci přidělit právě jeden hlas v každé oblasti.

Soutěžní oblasti

Pro soutěž jsme vybrali celkem 6 různých oblastí. Jejich rozložení je úmyslně voleno různorodě a nesouměrně. Pojďme vyzkoušet, jak se hledají zdroje pro témata obecně vymezená anebo naopak témata velmi konkrétní.
Soutěžní oblasti:
  • Co je černá díra?
  • Vzdělávací zdroje pro děti s dyslexií
  • Chemické reakce
  • Různé teorie vzniku života
  • Jak komunistický režim manipuloval veřejným míněním?
  • Motivace k aktivnímu pohybu dětí

Co je možné nominovat?

Je možné nominovat konkrétní online vzdělávací materiál. Materiál musí být volně přístupný a zdarma. Materiál musí být v českém jazyce. Nominace se provádí prostřednictvím přímého internetového odkazu ke vzdělávacímu materiálu. Nominace podávejte zde.

Ocenění

Navrhovatelé vítězných otevřených vzdělávacích materiálů získají ceny od společnosti EDUin a partnerů soutěže. Vítězné materiály budou slavnostně vyhlášeny na kulatém stolu SKAV a EDUin, který proběhne 19. března 2015.

Více informací o soutěži a společnosti EDUin najdete na následujících  stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.