Další ročník Social Impact Award začal

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Impact Hub zahájil 17. února 2015 už čtvrtý ročník soutěže pro mladé lidi, kteří se chtějí pustit do společensky prospěšného podnikání, Social Impact Award (SIA). Autoři nejlepších nápadů na ekonomicky udržitelné řešení společenských i environmentálních problémů mohou získat až 3000 eur a odbornou podporu.

Letošní ročník Social Impact Award

Setkáním nových zájemců a minulých vítězů začal v úterý 17. února 2015 v Impact Hubu Praha nový ročník mezinárodní soutěže Social Impact Award (SIA). Do té se mohou hlásit týmy mladých lidí, převážně studentů, s nápady, jak skloubit společensky prospěšné cíle s podnikáním. V minulých letech v soutěži uspěly například projekty Pragulic (zaměstnávání bezdomovců jako průvodců po Praze), FOREWEAR (výroba designových výrobků z recyklovaného textilu), Rekola (systém sdílení kol ve městě) a mnohé další. Na zahajovacím večeru se představila řada vítězů z minulých let a hosté si mohli prohlédnout také rozšířenou výstavu „Podnikáme jinak“ o úspěšných projektech, které soutěží prošly. Právě osobní příklady lidí, kteří se rozhodli řešit problémy kolem sebe kreativní a udržitelnou cestou, jsou největší motivací pro další účastníky soutěže.

Novinky pro letošní ročník SIA:

  • větší počet oceněných týmů (celkem 6)
  • dodatečné ocenění na konci letního akceleračního programu
  • rozšíření podpory aktivních mladých lidí mimo Prahu – zahajovací večer a přípravné workshopy se budou konat také v Impact Hubu v Ostravě a v Impact Hubu v Brně. (Organizátoři se chystají i za studenty v Olomouci, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem.)

Social Impact Award: soutěž o nejlepší nápady studentů, jak podnikat a pomáhat zároveň.

Vítězové

Autoři nejlepších 5 projektů získají:

  • cenu 1500 eur
  • pracovní zázemí v síti Impact Hub
  • vlastního mentora a možnost účastnit se letního akceleračního programu, na jehož konci se soutěží o dalších 1500 eur.

Kromě pěti vítězů vybraných odbornou porotou čeká stejné ocenění i na tým, který získá nejvíce hlasů ve veřejné anketě na internetu.

Soutěžní týmy se mohou hlásit do 20. dubna 2015.

Vedle Česka probíhá Social Impact Award i v dalších 9 evropských zemích, a pomáhá tak rozšiřovat koncept sociálního podnikání v celé oblasti střední a východní Evropy.

O soutěži Social Impact Award

Soutěž vznikla v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a ČR koná v dalších osmi evropských zemích. Iniciátorem soutěže na regionální úrovni je Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni, regionálním partnerem Nadace ERSTE. Hlavním národním partnerem je Česká spořitelna, národními partnery jsou Nadační fond rodiny Orlických, Nadace Vodafone ČR a Copy General. Podporu vítězům a mentoring poskytují společnosti Impact Hub, PwC, Asociace společenské odpovědnosti a CVCA. Více informací na stránkách Social Impact Award nebo na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.