Akce Malé lišky z Olomouce na březen 2015 a první letošní číslo bulletinu Přátelé přírody

Sdílet
Čas čtení: 3 minuty

Pozvánka na březnové akce Malé lišky z Olomouce jsou velice lákavé. V první polovině měsíce března si můžete zazpívat při sklence vína známé hity s kytarovým a akordeonovým doprovodem, následující týden můžete vyrazit do města Šternberk, kde se projdete šternberskými hvozdy a tuto vycházku ukončíte při pozdním obědě s ochutnávkou vietnamské kuchyně. Měsíc bude ukončen svěží jarní procházkou kolem Olomouce – až do Velkého Týnce. A kdo radši bude sedět doma v teple, může si přečíst první letošní číslo bulletinu Přátelé přírody.

Březnový program Malé lišky z Olomouce

Úterý 10. března: Posed „Nevinně o víně“ – Proč je Modrý Portugal červený a Tramín červený zase bílý? Přijďte ochutnat 6 odrůd skvělých jihomoravských vín, dozvědět se o nich něco bližšího a pak posedět s kytarou a akordeonem u toho, co vám nejvíc zachutná. Přijďte nás poznat z trochu jiné stránky na trochu jiné místo.

Úterý 17. března: Hudba pro (d)uši – Pojďme oslavit blížící se jaro hudbou a zpěvem! Tentokrát se pod tradiční značkou našich hudebních večerů skrývají moderní písně 90., 0. a 10. let. Za doprovodu akustické kytary i jiných hudebních nástrojů zpívají Hynek Pečinka, Zdeněk Šupina, Jarda Jiřík a vy. Akci vede Hynek Pečinka.

Neděle 22. března: Za jarem do lesa, Šternberk – Po seznámení s historií a památkami Šternberka vyrazíme za město do lesa, kterým nás po úbočí několika kopců provedou naučné stezky, především Prabába. Stezka není fyzicky náročná, bude to pro všechny pohodová vycházka. Městem a přírodou nás provedou Eva Kráčmarová a Hynek Pečinka. Před 14. hodinou skončíme v centru města, lze rovnou pokračovat další akcí – Sousedé odjinud.

Neděle 22. března: Sousedé odjinud aneb i cizinec je našinec – Beseda o přírodě a lidech Vietnamu a jejich životě v Česku, po které bude následovat ochutnávka tradiční vietnamské kuchyně, jak ji oni mají rádi. Jsou mezi námi a málo je známe, je okolo nich spousta klišé. Jak se jim žije s Čechy a v Česku? A chutná vietnamská kuchyně jinak, když si ji chystají pro sebe? Přijďte to všechno během tří hodin zjistit. Těší se Thi, Son, Evka a Hynek. Akce je pořádána za podpory města Šternberka.

Sobota 28. března: Setkání s jarem, Malé Hradisko u Velkého Týnce – Připojíme se k cílovému pochodu Klubu českých turistů krásnou jarní přírodou okolí Olomouce. Trasa s komentovanými zastaveními povede z Grygova přes chráněná území v okolí Krčmaně a Malé Hradisko do Velkého Týnce (9 km). Kdo vyčerpá své síly, může odtud odjet autobusem, my ostatní budeme pokračovat ještě 7 km pěšky do Holice. Předpokládaný návrat v 15 hodin. Provázet bude Zdeněk Šupina.

Úterý 31. března: Setkání s knížkou – Čtete rádi knihy? Vezměte svoji oblíbenou knížku s sebou za námi a podělte se o své dojmy z její četby. Budeme si povídat o zajímavých knihách, tentokrát na volné téma. Těší se na vás Eva Sommerová a Radek Hrachovec.

Podrobnosti a letáky k akcím najdete na stránkách organizace. Novinky z našeho projektu Do přírody ve městě sledujte na www.prirodavemeste.cz.

1. číslo bulletinu Přátelé přírody pro rok 2015
1. číslo bulletinu Přátelé přírody pro rok 2015

Bulletin Přátelé přírody

V polovině února přišlo na svět první letošní číslo bulletinu Přátelé přírody. Kromě novinek ze světa ochrany životního prostředí se v něm dočtete čerstvé informace o činnosti skupin Přátel přírody v Česku, zabrousíme i do Řecka, kde místní Přátelé přírody protestují proti poškozování krajiny těžbou zlatonosné rudy. Dále si můžete přečíst rozhovor s nadějným mladým mužem Filipem Mertlíkem.

Svůj první letošní bulletin a taky všechna předchozí čísla si můžete zdarma stáhnout na stránkách Přátel přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.