Nadace OKD vyhlásila grantové výzvy pro rok 2015

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Jedna z největších firemních nadací v České republice Nadace OKD podpoří i v letošním roce veřejně prospěšné aktivity neziskových organizací, měst a obcí v Moravskoslezském kraji. Mezi projekty realizované v hornických obcích a městech rozdělí prostřednictvím dvou grantových programů až 10 milionů korun. Peníze půjdou například na rozvoj komunitních projektů a volnočasových aktivit primárně zaměřených na seniory, děti a mládež, integraci hendikepovaných lidí do společnosti nebo životní prostředí.

Novinky

Nadace OKD vyhlásila veřejné grantové řízení již po deváté. Velkou změnou pro tento rok je sloučení programů Pro zdraví, Pro radost a Pro budoucnost do jednoho s názvem Pro region. Oblasti podpory se rovněž sloučily, tudíž žádná aktivita nebyla odebrána.

Žádosti posílejte do 13. února 2015.

„Cítíme velkou odpovědnost za neziskový sektor a uvědomujeme si naši významnou roli při jeho rozvoji v Moravskoslezském kraji. Díky odpovědnému hospodaření v minulosti a úsporným opatřením můžeme i letos přispět neziskovým organizacím, ale i obcím a městům na smysluplné a potřebné projekty,“ vysvětluje pověřená vedoucí nadace Karolína Drozdová.

Významnou roli opět plní program Pro Evropu. „Jsme si jistí, že tento program bude velmi žádaný, jelikož právě začíná nové rozpočtové období pro čerpání prostředků z evropských fondů. Ty hrají významnou roli pro fungování mnoha neziskových organizací a mohou do regionu přivést prostředky na financování řady užitečných projektů. Nadace se proto chce na tuto oblast v dalších letech více zaměřit,“ říká předseda správní rady Nadace OKD Petr Jonák.

Podmínky

  • Nadační podpora se soustředí pouze na projekty, které najdou cílovou skupinu v městech a obcích spjatých s aktivitami dárců. Půjde tedy o Dětmarovice, Doubravu, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchou, Karvinou, Orlovou, Paskov, Ostravu, Staříč a Stonavu.
  • Žádosti se do výzev přihlašují elektronicky prostřednictvím systému Grantys (grantys.cz)
  • O podpoře jednotlivých projektů rozhodne správní rada nadace.

Výsledky budou známy 15. dubna 2015.

  • Minimální výše podpory není omezena, maximální částky se odvíjejí podle typu grantového programu. Pro region nabízí až 300 000 Kč a v programu Pro Evropu je maximální možná výše příspěvku 100 000 Kč.

Podrobnosti grantových výzev si můžete přečíst na webu Nadace OKD.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.