Malá liška z Olomouce v roce 2015 – příroda a kultura pro lidi všech velikostí

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Členové klubu Přátel přírody Malá liška z Olomouce vás v lednu 2015 zvou mj. na příjemné posezení s písničkami od českých folkových bardů, na výšlap do okolí Olomouce – tentokrát do Bukovan nebo na debatu o knihách, které v sobě ukrývají tajemno, čarovno a zádumčivo. Neseďte doma a zúčastněte se některé z akcí.

Čtvrtek 8. ledna: Hudba pro (d)uši

Chladný zimní večer strávíme v příjemné společnosti písní Jarka Nohavici, Roberta Křesťana, Pavla Žalmana Lohonky a dalších autorů za doprovodu akustické kytary i jiných hudebních nástrojů. Hrají a zpívají Hynek Pečinka, Zdeněk Šupina, Kryštof Richter a vy.

Úterý 13. ledna: Posed „Sbírám, sbíráš, sbíráme“

Přijďte na tradiční setkání členů a příznivců klubu. Sdělíme si dojmy z posledních akcí, popovídáme, jak bylo o Vánocích a na Silvestra. A tentokrát si posezení zpestříme vašimi sběratelskými kousky. Každý přece něco sbírá, tak přineste na Posed malou ukázku. Lze přijít i odejít průběžně mezi 18. a 20. hodinou.

Sobota 17. ledna: Okolím Bukovan pěšky i na běžkách

Za poznáním přírody v bezprostředním okolí Olomouce se tentokrát vydáme do vesničky Bukovany a jejího okolí. Představíme vám jednu z tras v rámci našeho projektu „Do přírody ve městě“. Pěšky nám to potrvá asi dvě hodinky, v případě příznivých sněhových podmínek můžete přibrat běžky. V cíli, kde se pěší i běžkaři sejdou, se pak vzájemně podělíme o své zážitky. Trasou vás provede Marcela Dosedělová a přiblíží místní historické i přírodní zajímavosti. Akci vede Zdeněk Šupina. Aktuální informace a podrobnosti na e-mailu fox@malaliska.cz.

viden_009
Výlet do Vídně

Úterý 27. ledna: Setkání s knížkou – téma „Věčné tajemno“

I když se zdá svět stále více poznaný, tajemno zůstává, je věčné. Někdo se v něm jen prochází, někdo je nachází, nejčastěji v knihách. Tajemný je vesmír, staré báje, symboly, myšlenky konkrétního člověka. Na našem setkání poodhalíme podobu svých tajemných zákoutí, myšlenek o tajemnu, které nás neustále fascinuje, o kterém čteme. Akci vede Eva Sommerová.

Podrobnosti a letáky k akcím najdete na stránkách organizace. Novinky z našeho projektu Do přírody ve městě sledujte na www.prirodavemeste.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.