Společnost EDUin systematicky propaguje vzdělávání

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

EDUin je obecně prospěšná společnost, která usiluje o to, aby se téma vzdělávání stalo celospolečenským tématem. Pravidelně informuje o všem novém v oblasti vzdělávání, usnadňuje komunikaci mezi médii a odbornou veřejností, podněcuje celospolečenskou diskusi o otázkách efektivity a kvality vzdělávání, propojuje odborníky z různých oborů a zájemce o problematiku z laické veřejnosti, přibližuje závěry výzkumů a analýz zabývajících se školstvím a vzděláváním.

O společnosti EDUin

Zabývá se tématy spojenými se vzděláváním – prostřednictvím různých typů mediálních sdělení je zpřístupňuje médiím a široké veřejnosti. Vyjadřují se k různým kauzám ve vzdělávání a komentují  podstatné události. Usilují o to, aby se o vzdělávání více mluvilo a psalo a aby byly klíčové otázky vzdělávání v ČR i v zahraničí přístupné a srozumitelné i laické veřejnosti, především rodičům. Klíčová témata zprostředkovávají také politikům a osobnostem společenského života.

Vytváří aktivity a projekty, které propojují odborníky na vzdělávání z různých oblastí a napomáhají sdílení důležitých myšlenek a znalostí. Podněcují diskusi k zásadním tématům spojeným se vzděláváním. Podporují rozvoj spolupráce škol s rodiči a zapojení škol do místních komunit.

Vydává týdenní zpravodaj bEDUin,  aktuální číslo se věnuje těmto tématům:

  • vzdělání není jen příprava na profesní život, upozorňují odborníci a kritizují lobby firem,
  • EDUin přinesl první Audit vzdělávacího systému,
  • debata o povinné maturitě z matematiky pokračuje, firmy jí vítají, odborníci varují před upevněním špatných výukových postupů,
  • rodiče chtějí dřívější výuku jazyků pro děti, ne všichni jazykáři ale umí učit jazyk i nejmenší děti,
  • dívky jsou ve školách lépe hodnoceny, informovala o tom Česká školní inspekce.

bEDUin si můžete přečíst v elektronické podobě. Více informací o činnosti a projektech o.p.s. EDUin najdete na následujích stránkách.

Jeden myslel na “Společnost EDUin systematicky propaguje vzdělávání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.