Hlasujte v anketě Křesadlo 2014 o nejlepšího dobrovolníka Olomouckého kraje

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Dobrovolnická sekce Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) připravila již čtvrtý ročník ocenění Křesadlo pro dobrovolníky, kteří působí v tomto regionu. Neziskové organizace i veřejnost mohou nominovat kohokoli, kdo ve svém volném čase nezištně pomáhá v některé z osmi oblastí hodných pozornosti společnosti. Těmi jsou sociální služby, děti, mládež a volný čas, zdravotnictví, ekologické aktivity a spolková činnost, humanitární pomoc, rozvojové projekty a dobrovolní hasiči.

 Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci – Křesadlo 2014

Udělování ocenění Křesadlo jako poděkování vybraným dobrovolníkům za jejich nadšení, odvahu a energii už od roku 2001 celostátně zaštiťuje Národní dobrovolnické centrum Hestia. Křesadlo se snaží oceněným dobrovolníkům získat respekt k jimi vykonaným aktivitám a zájem širší veřejnosti o dobrovolnickou službu.

Na webu kampaně jsou stanoveny podmínky pro nominované i nominující. Tipy na dobrovolníky, kteří si zaslouží ocenit, je možno zasílat do 7. listopadu. Následně projdou nominace sítem hodnotící komise a ti z dobrovolníků, kteří budou mít nejlepší reference, se dočkají ocenění.

Hlasovat můžete do 7. listopadu 2014.

Slavnostní večer spojený s udílením Křesadel proběhne ve středu 17. prosince 2014 od 19:00 v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Kulturní doprovod na něm přislíbila zpěvačka, šansoniérka a kytaristka Lenka Filipová,“ zve Michal Umlauf, předseda Dobrovolnické sekce UNO OK.

Více informací najdete na stránkách UNO-OK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.