Říjnová pozvánka do přírody a za kulturou od Malé lišky z Olomouce

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Malá liška – klub Přátel přírody z Olomouce vás zve na výlety do jedinečné přírody Jeseníků, do okolí Moravské brány a Olomouce. Také si s nimi můžete sednout a popovídat o knize, kterou jste právě přečetli, o podzimních procházkách přírodou či si zahrát nějakou stolní hru. Neseďte doma, členové Malé lišky z Olomouce rádi přivítají nové členy.

Program na měsíc říjen

Úterý 14. října: Posed – setkání členů a příznivců klubu
Posezení u dobrého čaje či kávy. Přijďte se s námi setkat a lépe nás poznat. Tentokrát zlehka oslavíme znovuotevření našeho klubu po proběhlé zářijové rekonstrukci. Povíme vám, jak jsme se měli na netradiční procházce neprobádanými cestami Hrubého Jeseníku. Také představíme program návštěvy našich přátel z německých Přátel přírody z Metzingenu v našem krásném městě a jeho okolí.

Pátek 17. října: Deskohraní – stolní hry pro velké i malé hráče
Máte-li rádi stolní hry – osvědčené i méně známé, naše Deskohraní je ta správná volba. V příjemné atmosféře fajn lidí můžete objevit nové herní kousky nebo si třeba s ostatními zahrát svou oblíbenou hru, kterou si donesete. Přijďte si to vyzkoušet.

Úterý 21. října: Setkání s knížkou
Čtete rádi knihy? Vezměte svoji oblíbenou knížku s sebou za námi a podělte se o své dojmy z její četby. Budeme si povídat o zajímavých knihách, tentokrát na volné téma.

Neděle 26. října: (Ne)známí sousedé: Hrad Helfštýn a Hranický kras
Autovýlet za poznáním krajiny a historie v okolí Moravské brány v rámci společné akce s našimi partnerskými NaturFreunde Metzingen. Projdeme se středověkým hradem Helfštýnem, nahlédneme do hlubin Hranické propasti, jejíž dno ještě čeká na objevení. V Teplicích nad Bečvou se napijeme z léčivých pramenů a ve Zbrašovských jeskyních pak zjistíme, co je to ten aragonit.

Úterý 28. října: (Ne)známí sousedé: Výlet na Šerák a Keprník
Výlet za poznáním krajiny a přírody Hrubého Jeseníku v rámci společné akce s našimi partnerskými NaturFreunde Metzingen. Vlakem do Ramzové a odtud po trase na vrchol Šeráku, kam si trochu pomůžeme lanovkou, a dále pak na Keprník a Vozku. Kdysi tady ležel pevninský ledovec, nyní je zde proto rezervace. Pak už dolů z kopce do Branné – celkem našlapeme asi 16 km převážně po hřebenech.

Středa 29. října: (Ne)známí sousedé: Výlet do Litovle a Šternberka
Autovýlet za poznáním nejbližšího sousedství Olomouce v rámci společné akce s našimi partnerskými NaturFreunde Metzingen. Navštívíme litovelský pivovar, kde absolvujeme prohlídku s ochutnávkou, a pak se přesuneme do Šternberka, kde se podíváme do Expozice času a na místní hrad.

Na výlety je nutné se přihlásit do 22. října 2014 na email fox@malaliska.cz nebo tel. 602 431 149.

Podrobnosti a letáky k akcím najdete na stránkách organizace a novinky z našeho projektu Do přírody ve městě můžete sledovat na www.prirodavemeste.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *