Probíhá školení o problematice obchodování s lidmi

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Nezisková organizace La Strada v současné době realizuje projekt podpořený Operačním programem Lidské zdroje a zaměstnanost, který se věnuje školení pracovnic a pracovníků, kteří pracují v sociálně vyloučených lokalitách.

V rámci projektu projdou školením pracovnice a pracovníci registrovaných poskytovatelů sociálních služeb: pracovnice a pracovníci v sociálních službách, sociální pracovnice a pracovníci, vedoucí pracovnice a pracovníci sociálních služeb.

Cílem projektu je prostřednictvím akreditovaného kurzu rozšířit znalost týkající se obchodování s lidmi mezi pracovnice a pracovníky, kteří budou po skončení školení schopni:

  • identifikovat obchodované osoby,
  • poskytnout klientkám a klientům základní bezpečnostní tipy při hledání zaměstnání,
  • nabídnout adekvátní asistenci,
  • referovat tyto osoby příslušným poskytovatelům sociálních služeb.

Bezplatná dvoudenní školení s akreditací MPSV probíhají v šesti krajích České republiky, a to Libereckém, Ústeckém, Karlovarském, Plzeňském, Středočeském a Olomouckém. Po úspěšném absolvování získá každá účastnice a každý účastník certifikát. Účastnice a účastníci, kteří pracují v jiném městě než krajském, mají hrazenou cestu a ubytování. Pro zájemce ze Středočeského kraje proběhne školení v Praze ve dnech 17. a 18. září 2014.

Kapacita školení je omezená, své přihlášky pošlete co nejdřív paní Karolíně Kerplové na  karolinar@strada.cz nebo volejte +420 774 001 613.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.