Telefonní linka poradí účastníkům festivalu Prague Pride, jak bránit svá práva

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

V týdnu od 11. do 17. srpna se již počtvrté uskuteční festival Prague Pride. Stejně jako v loňském roce nabídne návštěvníkům festivalu své služby poradna Justýna provozovaná organizací In IUSTITIA. Jednou z nich bude nonstop linka fungující po celou dobu Prague Pride týdne.

„Všichni účastníci festivalu, kteří se během Prague Pride setkají s homofobními urážkami, nadávkami, šikanou či homofobním násilím, ale i ti, kteří by rádi znali svá práva nebo si chtěli s někým promluvit o své situaci, se mohou obrátit na linku poradny Justýna. Bude fungovat od pondělí do neděle 24 hodin denně,“ popisuje první z nabízených služeb ředitelka a zakladatelka In IUSTITIA Klára Kalibová. Na telefonním čísle +420 777 187 881 získají volající vedle praktických právních a odborných rad ohledně homofobie a boje proti ní v běžném životě také pochopení a případně nabídku dalších navazujících služeb.

„In IUSTITIA se dlouhodobě zaměřuje především na pomoc obětem násilí z nenávisti. Setkáváme se tak běžně s útoky i šikanou kvůli rase, národnosti, vyznání, sociálnímu statusu nebo právě kvůli sexuální orientaci a identitě spolupráce na festivalu je pro nás tedy logickou součástí naší práce,“ říká Klára Kalibová.

Kromě nonstop linky se účastníci Prague Pride mohou s organizací  In IUSTITIA setkat také na dalších akcích v rámci festivalu. Praktický workshop „Co můžu udělat sám proti homofobii aneb Využij své znalosti a zkušenosti z LGBT komunity“ proběhne ve středu 13. srpna od 15 do 17 hodin v Americkém centru, a účastníkům poradí, jak čelit homofobii a jak v běžném životě řešit problémy s ní spojené.

V sobotu 16. srpna se In IUSTITIA zúčastní tradičního průvodu Prahou od Václavského náměstí na Letnou. Následně bude možné v rámci JarmarQu v Letenských sadech, na kterém se představí různé organizace podporující Prague Pride a LGBT komunitu, navštívit také stánek in IUSTITIA, kde se mohou návštěvníci seznámit s veškerými službami a aktivitami organizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.