Projekt Vzdělávání zaměstnanců se zdravotním postižením se trefil do černého

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Dva týdny po spuštění informačního systému, který umožňuje podnikatelským subjektům podat žádost o úhradu nákladů na vzdělávání svých zaměstnanců z řad OZP/OZZ zaměřené na zvýšení pracovních dovedností a kompetencí, je zřejmé, že se projekt Vzdělávání zaměstnanců se zdravotním postižením trefil do černého.

Podle manažerky projektu Mgr. Anety Slukové se jen během prvního týdne přihlásila dvacítka zájemců a další přibývají prakticky každou hodinou. „Protože tisková a online kampaň je teprve před námi, nečekali jsme až tak ostrý start.“

Projekt Vzdělávání zaměstnanců se zdravotním postižením realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a potrvá do srpna 2015. V jeho rámci jsou zaměstnavatelům hrazeny náklady na samotné vzdělávání zaměstnanců z řad OZP/OZZ až do výše 52 500 Kč na 1 zaměstnance, přičemž jejich počet z jedné firmy není omezen.
Kromě toho jsou hrazeny mzdové náklady zaměstnance po dobu jeho nepřítomnosti v práci z důvodu účasti na vzdělávacích kurzech a dále cestovné, stravné a případně i ubytování zaměstnance související se vzdělávacími aktivitami.

Více informací o projektu najdete na stránkách Deníku neziskovky a na webu projektu.

Přestože pro přihlašování je ještě relativně dost času, zaměstnavatelé by jej na uvedeném webovém portálu příliš odkládat neměli. Platí totiž, že v případě vyčerpání finančních prostředků již nebude možné přijímat další žádosti o zapojení se do projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.