UNICEF pomáhá v Iráku

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Situace v Iráku začíná být kritická. UNICEF vyhlásil nejvyšší stupeň humanitární pohotovosti v oblasti Mosulu a Bagdádu. Každým dnem však přibývá lidí, kteří utíkají před násilím a potřebují pomoc ostatních.

Podle posledních zpráv UNICEF se v iráckých městech zhoršuje humanitární situace pod náporem uprchlíků, kteří odcházejí z oblastí, kde probíhají hlavní boje. Desítky tisíc rodin se usídlily v parcích, mešitách a školách, kde nemají přístup k pitné vodě, hygienickému zázemí, teplu či vlastní posteli. V samotném Mosulu, druhém největším iráckém městě, nefunguje ani jedna z pěti nemocnic. Obchody jsou zavřené. Pitná voda, léky a hygienické pomůcky jsou tím hlavním, co je nutné dodat rodinám a dětem, které utekly před násilnostmi z některých iráckých oblastí. Poslední násilný konflikt, který naplno propukl 11. června, zapříčinil útěk 500 000 lidí – polovinu z nich přitom tvoří děti.

UNICEF Khuzaie
UNICEF Khuzaie

UNICEF a WHO začaly s dovážením potřebných léků a humanitární pomoci do této oblasti. V současnosti dorazila dodávka 70 000 litrů pitné vody, 5 000 balíčků potravin, 3 500 hygienických sad a 15 000 učebních pomůcek a vzdělávacích hraček pro děti uprchlíků. 

V České republice byla vyhlášena oficiální sbírka UNICEF pro děti zasažené konfliktem v Iráku s těmito údaji:

číslo účtu UNICEF: 11771177/0300, variabilní symbol: 810

Více informací o činnosti organizace UNICEF v Iráku najdete na následujících stránkách.

O UNICEF


UNICEF (Dětský fond OSN) je mezinárodní humanitární organizace, která ve všem, co dělá, podporuje práva a rozvoj dětí. Společně s našimi partnery pracujeme ve 190 zemích světa na tom, aby se náš závazek – bránit práva všech dětí – stal skutečností. Pozornost zaměřujeme zejména na nejvíce zranitelné a znevýhodněné děti, pro které zajišťujeme zdravotní péči, výživu, pitnou vodu, základní vzdělání a ochranu před násilím. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace nejtíživější, do oblastí zasažených přírodní nebo válečnou katastrofou.

O působení organizace UNICEF v České republice si můžete přečíst  v rozhovoru s Hanou Jandovou, který jsme nedávno vydali na našem webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.