Celoevropská soutěž: Spolutvorba firem a sociálních organizací

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Byla vyhlášena celoevropská soutěž Spolutvorba firem a sociálních organizací: síla souhry. spolutvorbaJedná se o zajímavou příležitost pro inovativní sociální organizace a  obchodní společnosti zviditelnit své inovace na evropské úrovni a získat finanční ocenění.

Tuto celoevropskou soutěž Spolutvorba firem a sociálních organizací: síla souhry vyhlásila organizace Ashoka (mezinárodní organizace podporující sociální inovátory) společně s partnery – společnostmi  DPD a Boehringer Ingelheim, švýcarskou nadací  Zermatt Summit  a nadací Guilé. V rámci soutěže  se budou hledat inovativní spolutvůrčí projekty, které zavádějí  vzájemně prospěšnou spolupráci mezi sociálním, podnikatelským a veřejným sektorem s cílem vytvářet co nejvíce sdílených hodnot. Vítězové soutěže získají ceny v celkové hodnotě  40.000 eur,  budou představeni v evropských médiích a budou pozváni k účasti na prestižním Zermattském Summitu pro zodpovědný obchod.

Soutěž je otevřena široké škále různorodých řešení, vyvinutých obchodem a veřejnými institucemi společně se sociálními organizacemi (např. nevládními a neziskovými organizacemi, asociacemi, nadacemi a sociálními firmami), jež díky svým zkušenostem mají hluboké pochopení potřeb často přehlížených cílových skupin.

Vítány jsou společné programy pro:

  • vytváření nových pracovních míst,
  • vývoj nových výrobků a služeb, které by zohlednily populaci obyvatelstva s omezeným přístupem ke službám,
  • řešení problematiky „poslední míle“, jež by služby a výrobky zpřístupnily všem a to také v nejvzdálenějších regionech.

Důležité je, aby projekt jednak naplňoval sociální misi (skutečně pomáhal  ohroženým sociálním skupinám a zpřístupňoval jim potřebné služby a produkty) a zároveň pomáhal obchodu společnosti účinněji dosahovat svých obchodních cílů.

Podrobnější informace k soutěži a také příklady spolutvorby najdete zde.

Přihlásit svůj projekt nebo nominovat jinou organizaci můžete on-line po registraci na stránkách soutěže do 10.dubna 2014.

Ashoka Fellows

Po celý rok je také aktuální výzva k nominování kandidátů na Ashoka Fellows – jedinců, kteří podnikají účinná opatření pro řešení žhavých společenských problémů a dělají to jedinečným a přenesitelným způsobem a na systémové úrovni.

Nejzajímavější příklady sociálních inovátorů – Ashoka Fellows:

  • gynekolog, školící a zaměstnávající nevidomé ženy pro vyšetřování rakoviny prsů
  • mladý Ir, který vymyslel systém masového zapojení dětí do programování a zároveň společensky prospěšných projektů
  • Němka, která před několika desetiletími nastartovala proces demonopolizace výroby energie a převodu menších a ekologičtějších elektráren do rukou obyvatel obcí
  • Čech Zdeněk Slejška, který přichází s nápady, jak udělat české školy zajímavější a přátelštější pro žáky, učitele a rodiče.

Víte o podobném inovátoru z České republiky nebo Slovenska? Přihlaste jeho kandidaturu na Ashoka Fellowship zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.