Zasedání Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

V sobotu 15. února 2014 proběhlo zasedání Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) v Olomouci. Vedení UNO plánuje zdokonalení propagace práce a oceňování lidí pracující v neziskovkách.

UNO OK

UNO OK sdružuje přes 200 nestátních neziskových organizací. Jejím posláním je podporovat zájmy, které jsou v souladu s principy občanské společnosti. Za tím účelem UNO vytváří trvalý prostor pro komunikaci mezi svými členy a je platformou pro komunikaci a spolupráci s orgány veřejné správy, podnikatelským sektorem, dalšími neziskovými organizacemi a jinými subjekty.

V sobotu bylo zvoleno i nové předsednictvo UNO OK, ve kterém zasednou: Marek Podlaha (předseda), Marcela Vystrčilová (1. místopředsedkyně, Hynek Pečinka (2. místopředseda), Nikola Carić, Eva Kráčmarová, Hana Kroupová, Milan Langer, Jiří Rudolf a Jan Závěšický.

Nové vedení UNO OK si  plánuje:

  • zavést v Olomouckém kraji anketu Osobnost neziskového sektoru
  • udržet nabídku kvalitního vzdělávání a poradenství pro pracovníky v neziskovkách
  • začít pořádat kurzy prostřednictvím webkonferencí nebo takzvaných webinářů

1903047_10202365606915527_200161341_n„Chceme být mluvčím neziskového sektoru v Olomouckém kraji a respektovaným partnerem pro veřejnou i podnikatelskou sféru,“ řekl Marek Podlaha, který obhájil křeslo předsedy UNO OK.

„UNO OK prostřednictvím své Dobrovolnické sekce pořádá už několik let populární oceňování dobrovolníků Křesadlo. Úspěch této soutěže nás motivuje k plánu oceňovat také lidi, kteří jsou v neziskovkách zaměstnáni,“ vysvětlil Podlaha.

Každoroční setkávání členů UNO OK je příležitostí sejít se s místními i regionálními politiky a poslanci. Hejtman zástupcům neziskovek slíbil stejnou veřejnou finanční podporu ze strany Olomouckého kraje jako v loňském roce.

Kontakt pro bližší informace: sekretariat@uno-ok.cz nebo na stránkách sdružení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.