Novinky v projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

„Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“ již absolvovalo 3 800 lidí. V současné době po celé České republice probíhá dalších téměř 800 stáží v nejrůznějších oborech. O tento inovativní způsob dalšího vzdělávání je velký zájem, který předčil všechna očekávání. V současnosti je zaregistrováno více než 28 000 zájemců o stáž a téměř 7 900 společností.

O projektu

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí je realizován od června 2012 a je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR. Aktuálně má projekt již rok od spuštění informačního systému ASAP (přes který probíhá registrace do projektu) a více než deset měsíců od zahájení prvních stáží. Výstupem projektu bude Národní katalog stáží a databáze poskytovatelů stáží. Cílem projektu je poskytnout stáž minimálně 5 000 stážistů a také navrhnout kroky pro zakotvení stáží ve firmách do české legislativy.

Hlavní motivací pro přihlášení se do projektu je především snaha získat praxi v oboru a zvýšit své šance na pracovním trhu. Poskytovatelé mohou díky stážím nalézt vhodné zaměstnance a „vyzkoušet“ si je v reálu. V téměř dvaceti procentech případů byl stážista poskytovatelem zaměstnán, dalším skoro 20 % stážistů byla nabídnuta externí spolupráce. „Na začátku jsme si vytyčili jako cíl zprostředkovat stáž pro 5 000 osob. Jsme rádi, že je o stáže ve firmách zájem a že díky možnostem rozpočtu uskutečníme více stáží. Finální číslo by se tak mohlo pohybovat kolem 6 000,“ uvedla PhDr. Kateřina Šímová, hlavní manažerka projektu.

V rámci informačního systému ASAP, který je přístupný na webových stránkách, jsou zveřejňovány šablony stáží, na jejichž základě pak mohou poskytovatelé vypisovat již konkrétní karty stáží. Zájemci o stáž si vybírají z aktuálních karet a hlásí se tak na konkrétní stáž. Jelikož se projekt blíží do svého finále, tak společnosti, které se chtějí projektu zúčastnit, mají nejvyšší čas kartu stáže vypsat.

V současné době je možné inzerovat stáže, jež skončí nejpozději 31. května 2014.

Potenciální uchazeči mohou vybírat ze stáží v rozmanitých oborech:

  • z oblasti dřevařské výroby,
  • stavebnictví,
  • strojírenství,
  • výchovu a vzdělávání
  • z oblasti elektrotechniky,
  • krmivářství
  • potravinářství.

Nově byly zveřejněny šablony z oboru zemědělství – florista, chovatel-ošetřovatel zvířat, krajinář, pěstitel, rostlinný technik, zahradník a zootechnik. Současně se předpokládá, že v prosinci budou schváleny další šablony v oborech chemie, doprava a logistika, věda a výzkum, řízení jakosti a kvality.   

Bližší informace o projektu „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“ naleznete na našich stránkách nebo na sociální síti.
K dispozici je též bezplatná infolinka 800 779 977 v pracovní dny od 9 do 16 hodin.

Jeden myslel na “Novinky v projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.