Konference Profesionálové v neziskovkách navštívila Ostravu, ale davy tam nebyly

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Další setkání profesionálů z komerčního a nekomerčního sektoru se konalo 5. září 2013 v ostravském coworkingu Viva. Původem pražská konference zamířila do světa.

První setkání se konalo v dubnu v Praze (čtěte naši reportáž), proto nelze mluvit o ročnících. Organizátoři se rozhodli nabídnout témata také v jiných částech České republiky a bohužel narazili na realitu „regionů“, „oblastí“ a „venkova“. My, kteří tam žijeme, nemáme rádi, když jsou naše starobylá města a šest set let staré vesnice označovány za pouhopouhý region. Jenže zatímco v centru byli návštěvníci minulé akce s díky odmítáni, v Ostravě se sešlo odhadem něco přes dvacet lidí. Můžeme se pak divit umělcům z Prahy*, že je to cestování tramvají mezi Ostravou a Prahou nebaví?

Nemůžeme se divit.

* Sousloví „umělci z Prahy“ sice zní sarkasticky, ale není myšleno zle. Sarkasmus směřuje spíše na publikum, které není schopno kvalitní zábavy, takže si musí zaplatit profesionály. Určitě to bylo v nějakém filmu.

Popravdě si myslím, že problém je v komunikaci a absenci média, které by četli lidé z neziskovek a mělo šanci oslovit svým obsahem také lidi, kteří neziskovkám třeba ještě moc nerozumí. Snaží se o to tento web, ale samozřejmě je to zatím slabota. Neznám způsob, jak oslovit neziskovky v (jakémkoliv) kraji a předat jim informaci. Věřím, že spousta lidi by přišla, ale té akci prostě vůbec neví. A neznají Vivu.

Program byl zajímavý a můžete si o něm přečíst na blogu Um sem um tam. Není to fráze, skutečně mě zaujaly výstupy všech lidí a bylo to příjemné strávené odpoledne. Několik neziskovek projevilo zájem o spolupráci, nabízel jsem naši aplikaci pro správu informací EviKon a své dovednosti v oblasti tvorby webů.

Držím „profíkům“ palce v Českých Budějovicích a dalších štacích. Vždycky mě mrzí, když je dobrá práce mizerně hodnocená. Tak nebuďte máslo a běžte se seznamovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.