Férová snídaně v Trutnově – lokální produkty a fair trade

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

V sobotu 11. května proběhne v Městských sadech v Trutnově již třetí ročník happeningu „Férová snídaně ve vašem městě“. Od 10:00 hodin mohou místní příznivci férového obchodu posnídat Fair trade výrobky a lokální potraviny a společně tak oslavit Světový den pro Fair trade.

Účastníci si sami přinesou Fair trade potraviny jako kakao, kávu, čaj, ale třeba i domácí chleba upečený z místní mouky a čerstvých vajec. „Hlavním tématem letošní snídaně je Fair trade v každodenním životě. Chceme upozornit na to, že podpořit lidi, kteří pro nás pěstují kakao nebo kávu, můžeme každý den,“ uvedl Stanislav Komínek z neziskové organizace NaZemi, která akci zastřešuje.

Obyvatelé Trutnova tak budou mít možnost velmi příjemným a společenským způsobem vyjádřit podporu produktům, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce. Milada Dobiášová ze Střediska ekologické výchovy SEVER očekává značný zájem ze strany místních obyvatel. „SEVER se ve svých programech dlouhodobě snaží seznamovat především děti s principem férového obchodování, vybrané produkty se značkou Fair trade je zároveň možné zakoupit na našich pracovištích v Horním Maršově, Hradci Králové a Litoměřicích. Fair trade snídaně nám připadá jako dobrý nápad, jak tyto myšlenky představit i širší veřejnosti, proto jsme se do akce rádi zapojili,“ dodává.

Povědomí Čechů o značce Fair trade není zatím na nijak vysoké úrovni, ale první pozitivní změny již ve společnosti probíhají. „Zatímco v roce 2011 snídali produkty se známkou Fair trade a potraviny z lokální produkce lidé ve 41 českých a moravských městech, v loňském roce se jejich počet zvýšil již na 57,“ doplnil k předešlým ročníkům Komínek.

Podrobné informace k letošní snídani jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách www.ferovasnidane.cz. V případě špatného počasí se bude piknik konat v kafírně Volkafe – Kafírna Volk-Vescovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.