Krkonošský Den Země představí místní jídlo a ekologickou dopravu

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Den Země začne v Krkonoších dopolední procházkou po okolí Horního Maršova (nedaleko Pece pod Sněžkou). Průvodce ze Střediska ekologické výchovy SEVER bude čekat v 11 hod. před ZŠ v Horním Maršově a ukáže návštěvníkům krásy jarní flóry a fauny.

Od 14 hod. bude program v areálu ZŠ pokračovat jarmarkem, na kterém budou nabízeny samé speciality. Vedle prodeje originálních místních výrobků s certifikátem „Krkonoše – originální produkt“ si budou moci návštěvníci prohlédnout i ukázky tradičních řemesel, vyzkoušet si práci v rukodělných dílnách nebo se aktivně zapojit do výtvarné dílny Bosorka.

Občerstvení všeho druhu bude zajištěno, pozornost si jistě zaslouží delikatesní ovocné a zeleninové saláty připravené místními dětmi i speciální fair trade výrobky z celého světa.

Pro nejmenší návštěvníky je připravena tematická Dopravní cesta s úkoly. Děti si na ní mohou prakticky vyzkoušet své dovednosti, jistě je potěší i možnost projet se na koloběžce nebo na koni. V mateřském centru Hrošík bude k dispozici dětský koutek.

Více na webu www.sever.ekologickavychova.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.