Na skok pod střechu světa aneb Tibet nejen teoreticky

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Přátelé přírody z klubu Malá liška mezi sebou ve svém Fox Clubu uvítali kolegy ze sdružení M.O.S.T., kteří si ve čtvrtek 24. ledna připravili pásmo povídání a promítání o životě v Tibetu a aktuálních problémech. To vše bylo doplněno možností ochutnat tibetský slaný čaj s máslem a následně ho zapít punčem. 

Hned po zahájení se do povídání dal Jigme Tenzin, Tibeťan žijící nyní v Ostravě se svou českou rodinou. Dozvěděli jsme se tak všechno z první ruky. Jigmeho slova doprovázelo promítání ilustračních fotek. Letem tibetským světem jsme se dostali k tomu, jak se žije v rodinách, jak se chodí do školy, jaký je vliv Číny na tradiční tibetské hodnoty, jak se žije exulantům pod horami v Indii. S sebou měl Jigme také některé věci denní potřeby, které kolovaly plným sálem. Následovala zajímavá diskuse.

Ve druhé části večera se dostala ke slovu Karin Majerová, kterou doplňoval její muž Michal. Seznámili nás s tím, čemu se věnuje sdružení M.O.S.T. tady v Česku, ale zejména v Indii mezi Tibeťany žijícími v nechtěném exilu. Zde v Česku jsou to různé přednášky a organizování dobrovolníků, kteří vyjedou přímo do Indie nebo do Číny. Na místě je to pak pomoc se vzděláváním dětí a zajišťováním prostředků pro základní obživu rodin – např. akce Koza pro Tibet.

Pokud byste chtěli na dobrou věc přispět třeba jen trošičku, je tu možnost: DMS PROTIBET na tel. č. 87 777. Cena 1 DMS je 30 Kč, organizace obdrží 27 Kč. Můžete také navštívit olomoucký Festival pro Tibet, který proběhne 5. března v Jazz Tibet (jak jinak) Clubu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.