Pomozte restartovat Česko, vymyslete internetovou aplikaci

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Propojením nápadů společensky angažovaných aktivních občanů, neziskových organizací a programátorů vzniknou webové a mobilní aplikace s cílem pomoci offline společenské změně prostřednictvím online technologií. Projekt startuje 3. října 2012.

Programem ReStart Česko chtějí organizátoři oslovit všechny společensky aktivní lidi, iniciativy a neziskové organizace a podpořit tak vznik jejich nápadů ve světě internetu, které budou mít dopad v reálném životě.

Na českém internetu běžně fungují projekty a aplikace mapující, kam plynou a jak jsou využívány naše daně. Jednoduše lze napsat svému zastupiteli, upozornit na problém nebo nepořádek na ulici či zjistit jaký je stav ovzduší v místě, kde právě stojíte. Program ReStart Česko přináší možnost vzniku dalším
projektům a nápadům stejně jako inovaci stávajícím. Je určen nejen neziskovým organizacím, ale
všem společensky aktivním, kteří mají dobrý nápad a chtějí ho uvést v život.

3. října se v Americkém centru uskuteční zahájení a představení programu včetně workshopu a brainstormingu nápadů pro celý program. Následně po zahájení, v průběhu října, se bude moci každý zapojit a umístit svůj nápad – projekt na speciální webovou platformu. Do procesu vývoje internetových a mobilních řešení bude zapojena široká veřejnost i neziskové organizace. Finální realizace výsledných oceněných projektů bude vždy zaštítěna neziskovou organizací. Na konci října bude procesem veřejného hlasování a výběrem odborné poroty vybráno sedm nejlepších nápadů, které budou naprogramovány v průběhu listopadu na TechKempu do základní funkční „beta verze“. Na slavnostním vyhlášení na přelomu listopadu a prosince budou oceněny tři vítězné projekty, jejichž zástupci získají finanční podporu (grant ve výši min. 60 000 Kč) na dokončení, spuštění a propagaci svého online projektu pro společenskou změnu.

Další informace na stránkách Nadace Via.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.