Benefiční koncert Ireny Budweiserové pomůže hospicům

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Nadační fond Umění doprovázet, jehož hlavním cílem je podpora hospiců a hospicového hnutí v ČR, pořádá benefiční koncert Ireny Budweiserové. Koncert se koná v sobotu 6. října 2012 od 18:00 hodin v modlitebně Církve adventistů sedmého dne, Peroutkova 57, Praha 5.

Připomene tak Světový den hospice a paliativní péče, který letos připadá na sobotu 13. října. Výtěžek koncertu bude věnován na nákup léčiv pro těžce nemocné pacienty v hospicích. Podobné koncerty se uskuteční v mnoha zemích světa, jejich hlavním smyslem je nejen zlepšit informovanost veřejnosti o hospicích a paliativní péči, ale také získat finanční prostředky pro jejich činnost. Nikde na světě není tato péče zcela hrazena státem a nikde se tudíž neobejde bez pomoci dobrovolníků a darů štědrých a laskavých lidí. Heslem letošního Dne je „Living to the end – palliative care for an ageing population“ (Život až do konce – paliativní péče pro stárnoucí populaci).

Nadační fond Umění doprovázet pomáhá českým hospicům již sedmým rokem. Byl založen 7. července 2006 za účelem podpory rozvoje hospiců a hospicového hnutí v ČR. V průběhu svého trvání poskytl lůžkovým hospicům téměř 2,5 miliony Kč. Od začátku roku 2009 je členem Asociace nadačních fondů Fóra dárců. Kromě finanční a materiální pomoci stávajících a nově vznikajících hospiců podporuje nadační fond také projekty zaměřené na vzdělávání odborného personálu v oblasti hospicové a paliativní péče a projekty přispívající ke zlepšení informovanosti veřejnosti o těchto zařízeních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.