Zapojte do své práce studenty vysokých škol

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Studenti vysokých škol a univerzit vytvářejí docela dost odborných prací, které často vznikají pro forma a nikdo je nečte a ani nijak nevyužije. Naštěstí se tento stav začíná měnit a odpovědní lidé na školách chápou, že spojení s praxí může být jedině přínosem, navíc část prací převezme někdo třetí – třeba vy.

Student – pokud má motivaci – může vaší organizaci pomoct vyřešit koncepční problémy s marketingem, hospodařením, může realizovat výzkum, zjistit nové závěry z informací, které považujete za bezcenné, nebo přijde s jiným nápadem (tématem své práce).

Aktuálně nabízí své studenty Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci, a to velkoryse – můžete se zaregistrovat do jejich systému s požadavky na téma práce a její délku. Pokud se najde student, kterého váš profil zaujme, můžete začít společnou spolupráci. Sice je tam řeč o firmách, ale nedovedu si představit, že by a priori odmítali neziskovky, může se samozřejmě stát, že se nesejde nabídka s poptávkou, ale to je tak vždy.

Ještě bych rád upozornil na tzv. studentský syndrom – studenti dělají vše na poslední chvíli a umí se perfektně vymlouvat. Dělal jsem to taky a dneska se tomu směju. Pokud ale máte nějaký plán, je potřeba s tím počítat a termíny zadávat o dost dřív, aby spolupráce neskončila špatně.

Registrujte se v systému UPOL »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.