Nadace rozvoje občanské společnosti

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) existuje již téměř dvacet let a patří mezi největší neziskové organizace v České republice. Jejím posláním je rozvíjet občanskou společnost a český neziskový sektor. Od svého založení úspěšně podpořila více než 4 500 projektů částkou přesahující 1,5 miliardy korun a poskytuje nadační příspěvky z grantových programů pocházejících ze zdrojů Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru, ale i z individuálních či firemních zdrojů.

Program překlenovací pomoci „3P“

Společný program NROS a Poštovní spořitelny otevírá neziskovkám cestu k návratným nadačním příspěvkům poskytovaným Nadací díky nekomerčnímu úvěru Poštovní spořitelny. Příspěvky pomáhají organizacím překonávat období do poskytnutí přislíbených dotací z veřejných rozpočtů a Evropské unie.

Pomozte dětem

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt spojený s celonárodní veřejnou sbírkou, který pořádá NROS společně s Českou televizí. Přináší přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice.

Nadace rozvoje občanské společnosti

Nadace podporuje především takové neziskové organizace, které poskytují pomoc ohroženým a znevýhodněným skupinám, hájí lidská práva a demokratické hodnoty, přispívají k vzájemnému soužití a toleranci menšin ve společnosti nebo jinak oživují zájem občanů o místní rozvoj a veřejný život. Jednou z klíčových cílových skupin jsou děti a mladí lidé, které Nadace podporuje v rámci specifických programů. Nadace také trvale usiluje o zvyšování informovanosti a vzdělání v oblasti neziskového sektoru.

  • Ikona webu
  • Ikona Facebooku

Jeden myslel na “Nadace rozvoje občanské společnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *