Nadace VIA

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Nadace VIA poskytuje granty a jinou podporu (semináře a workshopy, ucelené vzdělávací cykly, služby konzultantů a koučů, „poukazy“ na technickou asistenci atd.) širokému spektru zájemců z řad neziskových a příspěvkových organizací i obcí.

Tři pilíře podpory

Podpora místních iniciativ

Podpora spontánních aktivit lidí, které obohacují dění v místech, kde žijí. Ať se jedná o pomoc bližnímu, obnovu zanedbané návsi nebo zapomenutých tradic či vyčištění potoka.

Rozvoj neziskových organizací

Snahou nadace je inspirovat neziskové organizace k potřebným a přínosným, mnohdy však nelehkým změnám. Smyslem je podpora dlouhodobé udržitelnosti a profesionalizace organizací.

Rozvoj filantropie

Obecně prospěšná činnost neziskových organizací není myslitelná bez dárců z řad firem a štědrých jednotlivců.  Podpora nadace směřuje k partnerství firem a neziskových organizací, stejně jako k rozvoji  individuálního dárcovství.

Nezapomeňte si přečíst instrukce pro žadatele,  nechte se inspirovat podpořenými projekty, seznamte se s často kladenými dotazy a pohlídejte si uzávěrky projektů.

Nadace Via

Nadace VIA je soukromá nezávislá česká nadace, která vznikla v roce 1997, aby navázala na činnost české pobočky americké nadace The Foundation for a Civil Society, která působila v Československu od roku 1990.

  • pomáhá rozvíjet komunitní život českých měst a obcí,
  • posiluje neziskové organizace a investuje do jejich profesionálního rozvoje,
  • pomáhá obnovovat zpřetrhané tradice filantropie a dárcovství v České republice.
  • Ikona webu
  • Ikona Facebooku

Programy nadace

Jeden myslel na “Nadace VIA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.